ﺳﻪشنبه 12 مرداد 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

روند شبانه‌روزی صدور ویزای اربعین ‌در آذربایجان شرقی+فیلم

روند شبانه‌روزی صدور ویزای اربعین ‌در آذربایجان شرقی+فیلم
روند صدور ویزای اربعین حسینی در آذربایجان شرقی به صورت شبانه روزی ادامه دارد و تا پایان جمعه شب، نزدیک به ۴۵ هزار ویزا صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روند صدور ویزای اربعین حسینی در آذربایجان شرقی به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد و تا پایان جمعه شب، نزدیک به 45 هزار ویزا صادر شده است.

 امین آزاد، رابط کنسولی ایران و عراق در تبریز با اشاره به اینکه کنسولگری موقت عراق در تبریز با حضور نیروهای دیپلماتیک عراقی حدود یک ماه مستقر خواهند بود، افزود: روند صدور ویزا پس از سه مرحله به کنسولگری موقت می‌رسد و در کمتر از 48 ساعت تحویل کارگزاری اربعین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روند صدور ویزای اربعین، سرعت یافته است گفت: اکنون روزانه 5 هزار تا 6 هزار ویزا برای استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی صادر می‌شود و رفته رفته با نزدیک شدن به اربعین، صدور ویزا افزایش خواهد یافت.

رابط کنسولی ایران و عراق در تبریز با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 50 هزار ویزای اربعین صادر شد، ابراز داشت: تا امروز 45 هزار ویزا صادر شده و با وجود اینکه بیش از 10 روز تا اربعین حسینی باقیمانده است، با ادامه این روند حتما رکورد سال گذشته شکسته می‌شود.

به گزارش تسنیم،‌ ادامه این روند نشان از افزایش استقبال مردم علی‌رغم جهش شدید نرخ ارز بوده که ارادت و عشق به اباعبدالله الحسین (ع) را بیش از پیش به نمایش گذاشته است.

نصیر عبدالرزاق ابراهیم، کنسول موقت عراق در تبریز هم به تسنیم گفت: از 15 محرم تا اربعین در تبریز برای صدور ویزای اربعین در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مستقر هستیم.

وی استقبال خوب زائران اربعین حسینی در آذربایجان شرقی و غربی را مورد اشاره قرار داد و افزود: تا امروز استقبال بالایی از سفر اربعین داشته اند و روز به روز این استقبال افزایش می‌یابد.

کنسول موقت عراق در تبریز در پاسخ به اینکه آیا برای استقرار کنسولگری دائمی عراق در تبریز برنامه‌ای دارند؟ گفت: علاوه بر سفارت در تهران فقط در سه شهر مشهد، کرمانشاه و اهواز کنسولگری عراق مستقر است و برنامه‌ای برای استقرار دئمی در تبریز نداریم.

به گزارش تسنیم، اما مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی هم به تسنیم درباره آمار ثبت نام زائران آذربایجان شرقی و غربی در سامانه سماح و صدور ویزای اربعین حسینی توضیح داد و اظهار داشت: بیش از 52 هزار نفر در این سامانه برای دریافت ویزای اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این آمار 16 هزار و 250 نفر از آذربایجان غربی برای سفر به اربعین ثبت‌نام کردند افزود: حدود 37 هزار نفر هم از مردم آذربایجان شرقی در سامانه سماح برای دریافت ویزای اربعین ثبت نام کردند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی در ادامه، آمار ویزاهای صادر شده در کنسولگری موقت عراق، مستقر در تبریز را یادآور شد و گفت: تا امروز جمعه 27 مهرماه 43 هزار ویزا برای متقاضیان سفر اربعین حسینی صادر شده که نزدیک به 30 هزار ویزا مربوط به زائران آذربایجان شرقی و بقیه مربوط به زائران آذربایجان غربی است.

وی با اشاره به اینکه روادید و ویزای زائران اربعین حداکثر تا 72 ساعت از تحویل به شرکت مرکزی کارگزاران اربعین صادر می‌شود، ابراز داشت: بعضاً تاخیری اگر رخ دهد به دلیل نقص مدارک یا تحویل دیرهنگام آژانس‌های زیارتی است که ما حتی در روزهای تعطیل با افزایش نفرات، زمان صدور ویزا را به 48 ساعت نیز رسانده ایم.

روحی در پایان به زائران متقاضی سفر به اربعین توصیه کرد تا دریافت ویزای خود را به روزهای پایانی موکول نکنند، تصریح کرد:  صدور ویزا تا 48 ساعت قبل از اربعین، یعنی تا روز یکشنبه 6 آبان ادامه است لذا زائران آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی تقاضای دریافت ویزا را به روزهای پایانی موکول نکنند.

 

لينك فيلم مصاحبه:

https://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/no/showvideo/yes/videohash/kgJ6R?data[as]=1

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.