ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

زائران با چه وسايلي به پياده روي اربعين بروند؟

زائران با چه وسايلي به پياده روي اربعين بروند؟
مدير دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق با بيان اينكه يكي از مشكلات احتمالي براي زائران اسكان در برخي از ساعات شبانه است، گفت: هواي عراق كم كم به سمت سرد شدن پيش مي‌رود و لازم است زائران حتما لباس گرم و پوشاك مناسب به هم...
مصطفي قاسمي مدير دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق، در گفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، تجهيزات و وسايلي كه لازم است زئران براي پياده روي اربعين به همراه داشته باشند را تشريح كرد.

وي با بيان اينكه با وجود همه تلاشهاي شبانه روزي اما قطعا نمي‌توان امكانات لازم را خصوصا در مسئله حمل و نقل و اقامت براي ۶۰۰ هزار زائر ايراني فراهم كرد، افزود: به سبب همين امر، سازمان حج و زيارت امسال تصميم بر ساماندهي زائران و اطلاع رساني مناسب براي رفع مشكلات احتمالي كرده است.

قاسمي يكي از مشكلات احتمالي را براي زائران اسكان در ساعات شبانه و سردي هوا دانست و گفت: هواي عراق كم كم به سمت سرد شدن پيش مي‌رود و لازم است زائران حتما لباس گرم و پوشاك مناسب به همراه داشته باشند.

وي همراه داشتن برخي لوازم را در اين سفر ضروري دانست و گفت: هر يك از زائران بايد يك كوله پشتي بزرگ به همراه داشته باشند كه در آن افزون بر دو پتوي مسافرتي، يك كيسه خواب و لباس گرم، وسايل شخصي همچون قاشق، ليوان، مسواك و حوله و… باشد.

قاسمي همچنين از زائران خواست تا اگر با يك گروه چند نفره به پياده روي اربعين مشرف مي‌شوند، حتما چادر مسافرتي با خود بياورند و يكي از اعضا مسؤول حمل و نقل چادر مسافرتي باشد زيرا سازمان حج و زيارت با همه تلاش‌هاي خود حداكثر امكان اسكان براي ۴۰ هزار زائر را فراهم مي‌كند و در اين بين ۵۰۰ هزار زائر با مشكل مواجه مي‌شوند.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا براي برپايي چادر در كربلا و نجف و بين راه مشكلي وجود ندارد، گفت: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته هيچ مشكلي براي برپايي چادر مسافرتي در بين راه و شهر كربلا و نجف وجود ندارد و زائران به راحتي مي‌توانند با برپايي چادرهاي مسافرتي، به استراحت بپردازند.

اين مقام مسؤول در ادامه افزود: نيازي به حمل مواد غذايي و آشاميدني وجود ندارد و اين موارد به اندازه كافي در بين راه و نجف و كربلا وجود دارد اما مناسب است زائران مقداري خشكبار مانند پسته، بادام، انجير خشك، برگه زردآلو به همراه داشته باشند.

مسؤول نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق از زائران خواست با وجود مراكز پزشكي هلال احمر و ۲۵ دستگاه آمبولانس در بين راه و شهر نجف و كربلا، حتما داروهاي مصرفي خود را به همراه كرم مناسب براي تاول و عرق سوز شدن بياورند.

قاسمي همچنين از زائران درخواست كرد تا براي سه روز پياده روي كفشي مناسب و راحت بپوشند و اگر كوچكترين مشكلي در كفششان وجود دارد، نسبت به رفع آن ايراد اقدام كنند تا در زمان پياده روي دچار مشكل نشوند.

وي از زائران خواست تا پاسپورت و شارژر موبايل را حتما به همراه داشته باشند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.