یکشنبه 06 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

متقاضیان تشرف به عمره 93-94 تا 29 آبان در سامانه فاخر ثبت نام کنند

متقاضیان تشرف به عمره 93-94 تا 29 آبان در سامانه فاخر ثبت نام کنند
كسانيكه تاموعد مقرر در سامانه فاخر ثبت نام نكنند نمي‌توانند به عمره امسال مشرف شوند و بايد منتظر فراخوان بعدي كه در اسفندماه است، بمانند.

رييس سازمان حج و زيارت گفت: اولين گروه از زائران عمره مفرده، ۱۲آذر از ايستگاه پروازي تهران به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند. در خصوص وضعيت عمره سال ۹۳-۹۴ گفت: با توجه به ۷ كارگروهي كه در موسم حج تشكيل شد، قراردادهاي مربوط به اسكان، حمل و نقل وتغذيه به طوركامل و صد در صدي در موسم حج بسته شد.

وي در ادامه افزود: براساس آنچه با وزير حج عربستان به توافق رسيديم در اوايل ماه صفر سيستم صدور ويزا براي زائرين در كنسول‌گري‌هاي تهران و مشهد بازخواهد شد و برنامه اعزام زائران به عمره از ۱۰صفر كه مصادف با ۱۲آذر است آغاز خواهد شد.

اوحدي همچنين اظهار داشت: امسال براي نخستين بار در سازمان حج و زيارت سامانه‌اي تحت عنوان فاخر براي فراخوان زائريني كه براي عمره وديعه گذاري كرده‌اند راه اندازي شد كه اين سيستم امكان توزيع عادلانه امكانات و خدمات را به زائرين مي‌دهد.

وي با اشاره به اينكه ۶. ۵ ميليون نفر براي اعزام به عمره وديعه گذاري كرده‌اند بيان داشت: تمام اين افراد مي‌توانند با مراجعه به سيستم فاخر براي اعزام به عمره مفرده ثبت نام كنند و گروه خود را تشكيل دهند.

رييس سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه اين سيستم تا ۲۹آبان قابليت ثبت نام از متقاضيان را دارد تاكيد كرد: ۲۹ آبان آخرين جمع بندي در هر استان صورت مي‌گيرد و چنانچه ظرفيت خالي وجود داشته باشد اولويت‌هاي بعدي اعلام خواهد شد.

وي همچنين يادآور شد: با توجه به اينكه اين سامانه بسيار گسترده و وسيع است و حجم اطلاعات بسيار زيادي را در بردارد در اين زمينه با وزارت ارتباطات همكاري لازم صورت گرفت تا زائران اين امكان را داشته باشند تا از منزل به اين سامانه وارد شوند و لزومي براي مراجعه حضوري به دفا‌تر خدمات مسافرتي نباشد.

اوحدي با اشاره به اينكه از تاريخ ۲۹آبان تاريخ كاروان‌ها، گروه‌هاي قيمتي و پرواز به مقصد جده يا مدينه بر روي سامانه فاخر قرار مي‌گيرد عنوان كرد زائران پس از انتخاب كاروان و موارد ذكر شده به مدت ۷۲ ساعت فرصت دارد تا به كاروان مربوطه براي انجام ثبت نام قطعي و پرداخت هزينه اقدام نمايد.

وي توزيع عادلانه امكانات و خدمات و ثبت نام با آرامش را از ويژگي‌هاي سامانه فاخر برشمرد و بيان داشت: سازمان حج و زيارت نيز با استفاده از اطلاعات اين سامانه تعداد زائريني كه آمادگي تشرف به عمره را دارند مي‌سنجد.

*۲۰اسفند آغاز فراخوان مرحله دوم اعزام به عمره / اعزام تمامي زائران عمره ۵سال طول مي‌كشد

رييس سازمان حج و زيارت ادامه داد: كسانيكه تاموعد مقرر در اين سامانه ثبت نام نكنند نمي‌توانند به عمره امسال مشرف شوند و بايد منتظر فراخوان بعدي كه در اسفندماه است، بمانند.

 وي با اشاره به اينكه ۱۳آذر اولين گروه از زائران عمره از ايستگاه پروازي تهران اعزام خواهند شد، گفت: تاكنون قرارداد ۷۷۰ هزار زائر بسته شده است اما اگر خدمات ارائه شده توسط وزارت حج عربستان و مجموعه شركت‌هاي صعودي مورد رضايت سازمان حج و زيارت باشد امكان افزايش عدد اعزام زائر وجود دارد چرا كه سازمان حج وزيارت استعداد اعزام يك ميليون زائر را دارد.

اوحدي در ادامه افزود: با توجه به اينكه توسعه فضاي مسجدالحرام تاسال آينده به پايان مي‌رسد و ظرفيت پذيرش زائر ۱. ۵ تا ۲برابر افزايش مي‌يابد و در صورتي كه زيرساخت‌هاي صدور ويزا آماده شود كمتر از ۵سال طول خواهد كشيد تا تمام زائران وديعه گذار به عمره مفرده اعزام شوند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.