یکشنبه 04 اسفند 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

انجام ۴۰۰۰ ويزيت تخصصي در مدينه منوره

انجام ۴۰۰۰ ويزيت تخصصي در مدينه منوره
رييس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران در بازديد از مراكز پزشكي ايران در مدينه منوره از فعاليت، ۲۷ مطب و دو درمانگاه تخصصي در مدينه منوره جهت ارائه خدمات رايگان به زائران خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌دكتر سيد علي مرعشي رييس مركز پزشكي حج و زيارت در بازيد از مطب‌ها و درمانگاههاي مدينه منوره از فعاليت ۷۳ پزشك، ۲۶ مطب و ۲ درمانگاه تخصصي در مدينه منوره خبر داد.

وي اشاره كرد: تمهيدات پيش بيني شده، مانند شناسنامه درماني هتل‌ها و تعيين پزشك سرگروه براي هر مجموعه (هتل‌ها) جهت هماهنگي، برنامه ريزي ارائه خدمات ۲۴ ساعته در مطب‌ها كمك موثري در بهبود فعاليت و ارائه خدمات سلامتي به زائرين در مدينه منوره نموده است.

در هر يك از هتل‌ها كه چندين كاروان در آن مستقر هستند مطبي داير و چندين پزشك در گردش، در آنها حضور دارند و به صورت ۲۴ ساعته خدمات خود را در مدت حضور حجاج در مدينه ارائه مي‌دهند كه تمام امكانات لازم را در اين مطب‌ها تعبيه كرده‌ايم و داروهاي مورد نياز، كيف معاينات كه پزشكان كاروان آن را داشتند نيز در اختيار اين پزشكان هست.

وي بيان كرد: خوشبختانه تاكنون هيچ گزارشي مبني بر وجود عفونت يا بيماري شايع در بين زائران ايراني اعلام نشده است و تيم پزشكي اعزامي براي ارائه بهتر خدمات پزشكي به بيماران تلاش مي‌كنند.

انجام ۴۰۰۰ ويزيت تخصصي و ۱۰۰ بازديد بهداشتي در مدينه منوره

دكتر عادل مقصودي معاون حج و عمره مركز پزشكي حج و زيارت، نيز در بازيد از مطب‌ها و درمانگاههاي مدينه منوره از انجام نزديك به ۴۰۰۰ ويزيت تخصصي و انجام نزذيك به ۱۰۰ بازديد بهداشتي كارشناسان بهداشتي در هتل‌هاي مدينه منوره خبر داد.

وي با اشاره به اين موضوع كه نزديك به ۷۰ درصد مراجعين را زنان تشكيل مي‌دهند اشاره كرد، بيشتر مراجعات انجام شده به دليل سرماخوردگي بوده است.

به گزارش روابط عمومي هيئت پزشكي حج، مقصودي ادامه داد: اقدامات و توصيه‌هاي بهداشتي و پيشگيرانه‌اي ارائه شده و دراختيار زائران نيز قرار دارد و بيشتر آنها همان توصيه‌هاي مربوط در مورد رعايت بهداشت فردي است و با رعايت نكاتي مانند پرهيز از خستگي و قرار گرفتن در معرض باد كولر از مهم‌ترين اقدامات پيشگيري است.

همچنين در نزديك به ۱۰۰ بازديد بهداشتي انجام شده كليه امور بهداشتي در بحث مواد غذايي و اسكان زائرين و انبارهاي مواد غذايي در هتل‌ها به طور روزانه بررسي شده است.

وي افزود: شناسايي و بررسي و كنترل اپيدمي‌ها توسط كار‌شناسان بهداشت و درمان، نظارت مستمر بر بهداشت مراكز پخت؛ آشپزخانه‏هاي متمركز؛ كلر سنجي منابع آب هتل‏‌ها از فعاليت‌هاي ديگر كارشنانسان سلامت حج تمتع ۹۳ مي‌باشد.

آغاز انتقال نخستين گروه درماني از جده و آمادگي كامل بيمارستان مكه

دكتر فاضل شيرخاني مدير بيمارستان مدينه منوره از اعزام نخستين گروه كادر درماني از جده به سمت مكه مكرمه خبر داد.

وي افزود: با تلاش شبانه روزي گروههاي درماني بيمارستان مكه مكرمه هم اكنون آمادگي كامل در ارائه خدمات به زائرين مكه مكرمه را دارا مي‌باشد و بخش‌هاي مختلف بيمارستان با همه تجهيزات و امكانات خود و پزشكان در همۀ حوزه‌ها و تخصص‌ها حضور خواهند داشت.

دكتر شيرخاني با بيان اينكه به علت نزديك‌شدن ايام حج به تابستان، گرمازدگي زائران يكي از مواردي است كه مورد توجه است، گفت: به زائران توصيه شده كه اگر بيماري زمينه‌اي همچون فشارخون، ديابت يا بيماري قلبي دارند، اعمال خود را صبح‌ها تا قبل از ساعت ۱۰ انجام دهند و اعمال مستحبي را نيز به بعد از ساعت پنج عصر موكول كنند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.