دوشنبه 20 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

پرونده عمليات عمره فرودگاه‌ها بسته شد

پرونده عمليات عمره فرودگاه‌ها بسته شد
پرونده پروازهاي عمره سال ۹۲-۹۳ بسته شد و فرودگاه مهرآباد رتبه اول را در اعزام و پذيرش زائران از آن خود كرد.
منوچهر سپاسي سرپرست عمليات حج شركت فرودگاه‌هاي كشور گفت: از آغاز عمليات عمره از ۲۶ اذر تا ۲۴ تيرماه از طريق ۲۰ فرودگاه كشور در مجموع ۴ هزار و ۹۹۵ پرواز (رفت و برگشت) انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه‌هاي كشور، وي افزود: يك ميليون و ۵۵۸ هزار و ۶۰۰ زائر با سه شركت هواپيمايي ايران‌اير، ماهان و سعودي اعزام و پذيرش شدند.

سپاسي تصريح كرد: از مجموع اين زائران، ۵۰ درصد با شركت هواپيمايي سعودي، ۲۵ درصد با ماهان و ۲۵ درصد ديگر هم با شركت ايران‌اير به عربستان منتقل شدند. سرپرست عمليات حج شركت فرودگاه‌هاي كشور خاطرنشان كرد: ۲۰ فرودگاه در اعزام و پذيرش زائران حج عمره نقش داشتند كه شامل فرودگاه‌هاي مهرآباد، اصفهان، رشت، ساري، گرگان، مشهد، اروميه، تبريز، اردبيل، كرمانشاه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، كرمان، يزد، زنجان، بيرجند، زاهدان و همدان مي‌شود.

وي يادآور شد: فرودگاه همدان امسال براي اولين بار اقدام به اعزام و پذيرش زائر كرده است.

سپاسي درباره ميزان بار جابجا شده هم گفت: در مجموع ۴۴ هزار و ۱۰۰ تن بار زائران جابجا شد كه ميانگين بار هر زائر ۲۸ كيلوگرم بوده است.

وي اظهار داشت: فرودگاه مهرآباد با يك هزار و ۶۹۵ پرواز و اعزام و پذيرش ۵۹۳ هزار زائر، رتبه اول و همچنين فرودگاه مشهد با اعزام و پذيرش ۲۱۰ هزار زائر و اصفهان ۱۶۳ هزار و ۵۰۰ نفر به ترتيب رتبه‌هاي دوم و سوم را كسب كرده‌اند. سپاسي ادامه داد: فرودگاه مهرآباد علاوه بر اعزام و پذيرش زائران استان تهران، زائران ۵ استان ديگر چون قم، سمنان، البرز، قزوين و لرستان را هم بر عهده داشته است.

سرپرست عمليات حج شركت فرودگاه‌هاي كشور اظهار داشت: كمترين زائران از طريق فرودگاه بوشهر جابجا شده كه ۶ هزار و ۳۱۴ زائر با ۲۴ پرواز بوده است. وي خاطر نشان كرد: شركت‌هاي هواپيمايي ماهان و ايران‌اير تنها به فرودگاه جده و شركت هواپيمايي سعودي به فرودگاه مدينه زائران را جابجا كرده‌اند.

به ‌طور ميانگين روزانه ۱۴ پرواز و ۴۵۰۰ زائر با اين سه شركت با هواپيماهاي ايرباس و بوئينگ ۷۴۷ به كشور عربستان منتقل شدند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.