دوشنبه 20 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

آخرين زائران ايراني فردا از مدينه خارج مي‌شوند

آخرين زائران ايراني فردا از مدينه خارج مي‌شوند
مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت از خروج آخرين كاروان زائران ايراني عمره‌گزار از مدينه منوره خبر داد و اظهار داشت: كمتر از هزار نفر زائر در مدينه باقي مانده‌ است كه اين تعداد نيز روز دوشنبه عازم مكه مك...

حسن سرخوش، مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از خروج آخرين كاروان زائران ايراني در روز دوشنبه خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ريزي انجام شده، آخرين گروه عمره‌گزاران كشورمان، ۱۶ تيرماه از مدينه منوره خارج خواهد شد.

وي با بيان اينكه از روز سه شنبه ۱۷ تيرماه هيچ ايراني در مدينه منوره حضور نخواهد داشت، اظهار داشت: زائران ايراني، عصر روز دوشنبه، پس از احرام بستن در مسجدشجره و افطار، جهت انجام مناسك عمره مفرده راهي مكه مكرمه خواهند شد.

سرخوش خاطر نشان كرد: تا خروج آخرين كاروان زائران ايراني از مدينه منوره و مكه مكرمه، تمامي خدمات پزشكي و تسهيلات عمومي به زائران عزيز ارائه مي‌شود تا در زمان حضور بتوانند از اين ماه معنوي و در شهرالله به خوبي استفاده كنند.

وي با بيان اينكه عمره ماه مبارك رمضان ۱۵ روزه و ۲۱ روزه است، اظهار داشت: ۲۳ هزار زائر در عمره ۱۵ روزه از ۲۷ تا ۳۱ خرداد به سرزمين وحي اعزام شدند و عمره ۲۱ روزه كه از يكم تيرماه آغاز و تا ۵ تيرماه ادامه داشت، نزديك ۱۴ هزار نفر اعزام شدند.

مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت خاطرنشان كرد: در مجموع تعداد اعزام‌هاي زائران خانه خدا در ماه مبارك رمضان ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.

وي به ارائه گزارش آماري از اعزام زائران به عمره مفرده پرداخت و گفت: نخستين كاروان زائران ايراني به مدينه منوره ۲۶ آذر ماه ۹۲ و آخرين كاروان ۶ تيرماه ۹۳ اعزام شد و آخرين كاروان از مدينه ۱۶ تيرماه و از مكه مكرمه ۲۶ تيرماه ۹۳ خارج خواهد شد.

مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج و زيارت تصريح كرد: در عمليات عمره جاري بيش از ۸۰۰ هزار زائران ايراني توفيق حضور در سرزمين وحي را پيدا كردند كه اين اعزام‌ها در قالب ۲۵۵۰ پرواز رفت و همين تعداد پرواز برگشت انجام گرفت.

وي ادامه داد: در عمليات اعزام جاري، تعداد ايستگاه‌ها پروازها ۲۰ ايستگاه بود كه تهران بيشترين پروازها و بوشهر كمترين پروازها را به خود اختصاص داد.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.