چهارشنبه 22 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

اعزام زائربه به عراق متوقف نشده است

اعزام زائربه به عراق متوقف نشده است
در صورتیکه اوضاع این کشور بحرانی شود و جان زائران ایرانی نیز در خطر باشد در این شرایط سازمان حج و زیارت نسبت به ادامه اعزامها تصمیم گیری خواهد کرد.
سخنگوی سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه اعزام زائران به عتبات عالیات عراق به روال عادی خود ادامه دارد ، گفت: هیچ یک از اعزامها متوقف نشده است.

حجت الاسلام مهدی شهسواری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اتفاقاتی که در عراق رخ داده بیشتر در مناطق شمالی این کشور بوده و ربطی به تردد زائران ایرانی ندارد به همین دلیل تا کنون هیچ یک از اعزامها لغو نشده است.

وی با اشاره به اینکه اعزام زائران روال عادی خود را طی می کند، تاکید کرد: در صورتیکه اوضاع این کشور بحرانی شود و جان زائران ایرانی نیز در خطر باشد در این شرایط سازمان حج و زیارت نسبت به ادامه اعزامها تصمیم گیری خواهد کرد.

مشاور و مدیر کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت در مورد امنیت زائران ایرانی در عتبات عالیات گفت: مراقبتهای ویژه و تدابیر امنیتی ویژه ای برای زائران در نظر گرفته شده است و خوشبختانه هیچ مشکلی برای زائران دراین کشور رخ نداده است.

به گفته وی، سفر و اقامت در سامرا به دلیل عدم امنیت این شهر، مدتی قبل از بسته سفر زیارتی زائران حذف شده بود و در حال حاضر نیز هیچ زائری در سامرا نیست و زائران در شهرهای زیارتی کربلا ، نجف و کاظمین به سر می برند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.