دوشنبه 20 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

زائران با خود ماسک داشته باشند.

زائران با خود ماسک داشته باشند.
نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مدینه منوره از زائران ایرانی خواست با خود ماسک  داشته باشند.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مدینه منوره از زائران ایرانی خواست با خود ماسک  داشته باشند.

دکتر امین رضا طباطبایی، نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مدینه منوره در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) اعلام کرد: بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی اطلاعات پزشکی در خصوص ابعاد مختلف بیماری کرونا در دسترس نیست و دانسته ها در این خصوص بسیار کم است.

 

وی ادامه داد: اما چیزی که تاکنون در سایت های علمی و اعلامیه های سازمان بهداشت جهانی گفته شده این است که واگیر ثانویه از این بیماری وجود ندارد، نادر و یا غیرمحتمل است؛ فردی که مستقیماً با عامل ویروس برخورد داشته و ابتلا شده و یا افرادی که (به ویژه کادر درمانی در بیمارستان) با فرد مبتلا ارتباط مداوم و نزدیک داشته و مبتلا شده اند را واگیر اولیه می گویند اما ابتلای ثانویه وقتی رخ می دهد که فرد با یک برخورد معمولی و دیدار ساده از فرد مبتلا بیماری را بگیرد که این مورد در خصوص بیماری کرونا فعلاً گزارش نشده است.

 

طباطبایی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است عمره گزاری خود مبتلا نشود اما ناقل بیماری باشد، گفت: این احتمال وجود ندارد اما علائم بیماری کرونا علائم گسترده ای است و از علائم یک سرماخوردگی ساده که بهبود پیدا می کند تا درجات بالاتر و شدیدتر بیماری را دربر می گیرد.

وی ادامه داد: یعنی ممکن است فردی مبتلا شده و بهبود یابد بدون اینکه احساس کند سرماخوردگی که به آن مبتلا شده کرونا بوده و با سایر سرماخوردگی های معمول متفاوت است.

 

طی اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی توقف عمره و حج توصیه نمی شود

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در مدینه منوره با اشاره به بررسی سازمان بهداشت جهانی از وضعیت بیماری کرونا در عربستان، گفت: این سازمان طی اطلاعیه ای اعلام کرد توقف عمره و حج توصیه نمی شود و همین مسئله همچنان محور عملکرد کشورهای اسلامی است و همچنان همه کشورهای اسلامی زائران خود را به عربستان می فرستند و فقط تکیه مسئولان بر حفظ بهداشت و پیشگیری است.

 

طباطبایی از زائران خواست نگران این موضوع نباشند ولی تصریح کرد: این بیماری همانند هر بیماری ویروسی دیگری قابل پیشگیری است، اما باید موضوع را جدی گرفته و زائران دستورات ساده بهداشتی که به آنها داده می شود را رعایت کنند.

 

وی همچنین از زائران خواست هنگام عزیمت به عربستان از ایران با خود ماسک همراه بیاورند، از حضور در مکان های پرازدحام (مگر در مواقع ضروری) پرهیز کنند، به صورت مداوم دست های خود را با آب و صابون بشویند و از شیر شتر و خرمای فله ای استفاده نکنند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.