جمعه 09 اسفند 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

آغاز معاينه پزشكي زائران حج۹۳ از نيمه خرداد

آغاز معاينه پزشكي زائران حج۹۳ از نيمه خرداد
رييس سازمان حج و زيارت از آغاز معاينه پرشكي زائران حج تمتع ۹۳ از نيمه خرداد ماه امسال خبر داد.
 سعيد اوحدي گفت: در سال‌هاي گذشته پزشكاني كه قبل از اعزام زائران را معاينه مي‌كردند در هنگام تشرف در هتل ديگري مستقر مي‌شدند و به زائران كاروان‌هاي خود دسترسي كافي نداشتند.

وي ادامه داد، امسال پزشكاني كه قبل از اعزام زائران يك كاروان را معاينه مي‌كنند، در هتل محل اقامت همان زائران مستقر مي‌شوند.


** افزايش چهار برابري پزشكان زن در حج ۹۳


رييس سازمان حج و زيارت همچنين از افزايش چهار برابري پزشكان زن در حج امسال خبر داد و افزود: سال گذشته ۱۵ پزشك زن به حج تمتع اعزام شدند كه اين تعداد در حج امسال به ۶۰ نفر افزايش يافته است.

اوحدي اظهار داشت: بر اين اساس در حج امسال كيفيت خدمات پزشكي و بهداشتي به بانوان زائر ارتقا قابل توجهي خواهد يافت.


** افزايش پروازهاي مدينه قبل به ۹ ايستگاه پروازي

رييس سازمان حج و زيارت در ادامه از افزايش پروازهاي مدينه قبل در حج امسال خبر داد و گفت: در سال‌هاي گذشته به دليل محدوديت‌هاي اعلام شده از سوي سازمان هواپيمايي عربستان سعودي در خصوص پروازهاي ورودي به مدينه، فقط زائراني كه از ايستگاه پروازي تهران عازم سرزمين وحي مي‌شدند مي‌توانستند به صورت مدينه قبل اعزام شوند.

اوحدي افزود: طبق مذاكرات صورت گرفته با طرف سعودي، امسال ۱۹ استان كشور از ۹ ايستگاه پروازي مي‌توانند به صورت مدينه قبل به سرزمين وحي اعزام شوند.

طبق اعلام سازمان حج و زيارت امسال ۶۴ هزار زائر ايراني به زيارت خانه خدا در قالب حج تمتع مشرف مي‌شوند.

بر اين اساس، نخستين گروه زائران ايراني، ۱۴ شهريور ماه به حج تمتع اعزام مي‌شوند و آخرين گروه از حجاج نيز شش آبان ماه به كشور باز مي‌گردند.

بنابر اعلام سازمان حج و زيارت هزينه سفر به حج امسال، هفت ميليون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۰ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان است كه حداقل قيمت‌ها نسبت به سال گذشته هيچ تغييري نكرده، اما سقف قيمت‌ها حدود ۲۵۰ هزار تومان افزايش يافته كه علت آن افزايش نرخ ارز است.

 

به نقل از ايرنا،
 

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.