پنجشنبه 08 اسفند 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

اعزام ۵۳۰ هزار عمره‌گزار/ نخستين پرواز تمتع ۱۴ شهريور

اعزام ۵۳۰ هزار عمره‌گزار/ نخستين پرواز تمتع ۱۴ شهريور
رييس سازمان حج وزيارت از اعزام ۵۳۰ هزار زائر ايراني از ابتداي عمليات عمره تاكنون خبر داد و زمان اولين پرواز حج تمتع را ۱۴ شهريورماه اعلام كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مهندس «سعيد اوحدي» پيش از ظهر امروز در نشست خبري با خبرنگاران در گزارشي از اقدامات سازمان حج و زيارت در سال ۹۲ گفت: سال گذشته بيش از ۹۰ درصد برنامه ريزي‌هاي ما در حوزه‌هاي مختلف بر اساس برنامه زمان بندي تحقق يافت و در حوزه سفرهاي عمره با برنامه ريزي بموقع در موسم حج گذشته توانستيم بعد از ۳۵ سال از ۱۴ ماه صفر زائر به عربستان اعزام نماييم.

اعزام ۵۳۰ هزار عمره‌گزار
وي با بيان اينكه در عمره گذشته ۴۹۰ هزار ايراني به عربستان اعزام شدند، افزود: تا كنون ۵۳۰ هزار زائر ايراني به عمره اعزام شده اند و اين درحالي است كه تا پايان عمليات عمره دو ماه زمان باقي است.

افزايش ۶۸ درصدي عمره
رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه پروازهاي عمره از ۲۰ ايستگاه پروازي كشور به مقصد فرودگاه‌هاي عربستان صورت مي‌گيرد، ادامه داد: در عمره نوروزي تعداد زائران اعزامي نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۶۵ درصد افزايش يافت و با برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته با افزايش ۶۸ درصدي اعزامها در عمره جاري بيش از ۸۳۰ هزار زائر ايراني به عمره اعزام خواهند شد.

كاهش قيمت عمره جاري
مهندس اوحدي اضافه كرد: با حضور به موقع در بازار عربستان و مديريت هزينه‌ها توانستيم قيمت‌هاي عمره را ۱۵/۶ درصد كاهش دهيم و به ازاي هر زائر عمره حدود ۴۲۰هزار تومان در هزينه‌ها صرفه جويي شده كه با احتساب اعزام ۸۳۰ هزار نفر به عمره مفرده در مجموع ۴۰۰ ميليارد تومان در هزينه عمره جاري صرفه جويي شده است.

وي تصريح كرد: ۵ درصد از كاهش هزينه‌هاي عمره بدليل كاهش ايام سفر از ۱۲ به ۱۰ روز بوده و باقي كاهش هزينه‌ها مربوط به صرفه جويي هايي است كه با تمهيدات انديشيده شده و اقدامات مديريتي سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري بوده، اتفاق افتاده است.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد بيان كرد: تا كنون ۳۸۰۰ كاروان عمره به سرزمين وحي اعزام شده و همه زائران ۱۱ پرواز لغو شده عمره بدلايل شرايط جوي به عمره مفرده اعزام شده اند.


نخستين پرواز حج تمتع ۱۴ شهريور انجام مي‌شود
رئيس سازمان حج و زيارت كشور گفت: در سال گذشته ۶۷ پرواز عمره بدلايل شرايط آب و هوايي جابجا شد كه همه خدمات مربوط به اسكان، پذيرايي و انتقال پرواز زائران با هزينه سازمان صورت گرفت و هيچگونه خسارتي از زائران دريافت نشد.

مهندس اوحدي از همكاري و هماهنگي خوب كنسولگري عربستان در تهران و مشهد تقدير كرد و ادامه داد: با افزايش ۶۸ درصدي اعزام روزانه تا ۱۱ هزار ويزا از طرف كنسولگري كشور عربستان در كشورمان صادر مي‌شود و با برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته تا امروز هيچ كدام از پروازهاي عمره مفرده به دليل عدم صدور ويزا لغو يا جابجا نشده است.

رييس سازمان حج و زيارت افزود: بر اساس وعده اي كه داده بوديم كاروان‌هاي حج تمتع در سال جاري بسته شد و ۱۴ شهريور اولين پرواز به سمت سرزمين وحي انجام مي‌شود.

زائران حج ۹۳ يك هفته فرصت دارند
وي با بيان اينكه هزينه حج تمتع سال ۹۳ در قالب دو قسط از زايران دريافت مي‌شود، گفت: همه زايران حج تمتع، بهمن ماه سال گذشته قسط اول را پرداخت كرده اند و مراحل پرداخت قسط دوم نيز از ششم ارديبهشت ماه به مدت يك هفته انجام مي‌شود.

اوحدي افزود: پرداخت نكردن قسط دوم به منزله انصراف از اعزام به سفر خواهد بود.


مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.