پنجشنبه 01 آبان 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

اولین همایش زائرین عمره گزار استان آذربایجان شرقی برگزار شد+ تصویر

اولین همایش زائرین عمره گزار استان آذربایجان شرقی برگزار شد+ تصویر
اولین همایش زائرین عمره گزار استان آذربایجان شرقی با حضور بیش از چهار هزار نفر روز جمعه 9/12/92 در محل سالن ژیمنازیوم دانشگاه تبریز برگزار شد.

در این همایش که ساعت 9:30 با تلاوتی چند از آیات کلام ا.. و همخوانی سرود جمهوری اسلامی ایران توسط حضار و اجرای گروه تواشیح آغاز گردید، حجت الاسلام والمسلمین پور محمدی نماینده محترم بعثه مقام معظم رهبری در استان، مطالبی را در خصوص این همایش بیان کردند.

ایشان برگزاری همایش در روز جمعه، روزی که از دیگر اعیاد مسلمانان نیز برتر است توفیق الهی دانسته و بیان داشتند سفر عمره یک سفر عادی نمی باشد سفری است که به آمادگی نیاز دارد، الحمدا.. این فرصت برای شما ایجاد شده و توفیق اعزام به این سرزمین را یافته اید، ایشان با اشاره به حدیث پیامبر(ص) و اینکه این سفر عمره، حج اصغر است، گفتند نبایستی کوچک و سبک شمرده شود.

با عنایت به نزدیکی ایام فاطمیه، یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت دقایقی مداحی نمودند.

سپس حجت الاسلام والمسلمین مشهوری، مدیر حج و زیارت استان در سخنرانی خویش به حضار توفیق تشرف به مکه مکرمه و مدینه منوره را تبریک گفته و بیان نمودند اگر انسان شاکر نعمتهای الهی باشد خداوند نعمتش را افزون می نماید. و اینک این نعمت بزرگ الهی نصیب شما گردیده است، یقینا مدت زمان زیادی را برای رسیدن به این روز به انتظار نشسته اید. شما به بهترین نقطه کره زمین که همان کعبه است و آخرین حجت خدا حضرت ولی عصر(عج) موقع ظهور به کعبه تکیه خواهد کرد و با ندای "یا اهل العالم انا المهدی" را سر خواهد داد مشرف می شوید که لازم است آمادگی کامل را داشته باشید.

در دنیا حساسیت خاصی نسبت به زائرین ایرانی وجود دارد و تا کنون نیز تلاش شده است که زائرین ایرانی با نهایت عزت و احترام به این سفر اعزام شوند،پس به این مورد باید عنایت داشت که فرد فرد شما نماینده جمهوری اسلامی ایران می باشید. توصیه می شود که به تذکرات و نکات ارائه شده توسط مدیران و روحانیون کاروانها در جلسات توجه نموده تا حرکات نامناسبی از زائرین ایرانی سر نزند، بویژه شرکت در نمازهای جماعت مدینه منوره و مکه مکرمه مورد انتظار است، حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و مراجع عظام شرکت در نمازهای جماعت را لازم فرموده اند ، حجت الاسلام والمسلمین مشهوری در پایان از زحمات تمامی عزیزانی که مقدمات تشکیل این همایش را فراهم نموده بودند تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه همایش، اعمال عمره مفرده شامل احرام،طواف،نماز طواف،سعی بین صفا و مروه به صورت نمادین و با توضیحات یکی از روحانیون محترم کاروان برای حضار اجرا گردید.


مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.