یکشنبه 10 فروردین 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

هشدارهاي مهم پزشكي به زائران عتبات عاليات

هشدارهاي مهم پزشكي به زائران عتبات عاليات
جانشين نماينده مركز پزشكي هلال احمر در عراق و مسوول درمانگاه كربلا از مديران كاروان ها خواست زائران خود را پيش از سفر به عتبات عاليات در زمينه مشكلات بهداشتي عراق توجيه كنند .

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلي، دكتر سليمان صادقي در نشست مسوولان حج وزيارت و شمسا كه در دفتر مسوول بعثه مقام معظم رهبري در عراق برگزار شد، گفت: با توجه به توزيع گسترده غذاهاي نذري در ايام محرم لازم است زائران بدانند كه هر ساله با مسموميت‌هاي زيادي در اين خصوص مواجه مي‌شويم چرا كه مزاج زائران ايراني با غذاهاي عراق سازگاري ندارد و بسياري اوقات در اين خصوص با مشكل مواجه شده ايم.

جانشين مركز پزشكي حج وزيارت ددرمانگاه كربلا افزود: با اعتقاد كامل به شفاي بيماران از سوي ائمه، اما مراجعه به پزشك هم در دين سفارش شده است با اين حال برخي زائران كه به بيماري‌هاي مزمن قلبي ريوي و غيره مبتلا هستند با نيت گرفتن شفا از ائمه، مصرف داروهاي خود را قطع مي‌كنند كه در اين زمينه شاهد وخامت حال اين بيماران بوده ايم.

وي گفت: از انجا كه برخي زائران ايراني، ساكن روستاها هستند و از نحوه زندگي در هتل‌ها آشنا نيستند اغلب شكستگي‌هاي ران و لگن در اين افراد رخ مي‌دهد كه لازم است مديران كاروان‌ها در نحوه استفاده اين افراد از سرويس‌هاي بهداشتي و مراقبت‌هاي لازم در اين خصوص اطلاع رساني كنند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.