ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1403
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

وجوه متقاضیان عمره مفرده بزودی به حسابشان واریز می شود

وجوه متقاضیان عمره مفرده بزودی به حسابشان واریز می شود
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از واریز وجوه کلیه زائران عمره در این هفته به حسابشان خبر داد.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از عودت وجوه متقاضیان عمره مفره خبر داد و گفت: از صبح امروز شنبه به مدت ۷۲ ساعت تمامی وجوه ودیعه گذاران متقاضی سفر عمره مفرده از سوی بانک مرکزی به حساب آنها مسترد خواهد شد.

 

آقای غلامرضا رضایی در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به طولانی شدن زمان پاسخ عربستان و اعلام صدور مجوز پرواز و تاخیر به وجود آمده و از طرفی با توجه به نزدیکی تحویل سال نو و اینکه ممکن است ودیعه گذاران نیاز به مبالغ خود داشته باشند تا زمان پاسخ قطعی عربستان تصمیم به عودت وجوه ودیعه گذاران گرفته شده است.

 

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در صورت اعلام پاسخ مسئولان عربستان و صدور مجوز پرواز طی چند روز آینده سریعا برنامه ریزی‌ لازم انجام و اعزام در ماه مبارک رمضان و شوال که مدت آن ۲۰ روز خواهد بود به انجام خواهد رسید.

 

رضایی افزود: اگر پاسخ سعودی‌ها اعلام شود اولویت اعزام با متقاضیانی خواهد بود که تمامی مراحل قبلی خود را به انجام رسانده اند.

همچنان از طریق وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری و مسئولان عربستان پیگیر راه اندازی عمره مفرده هستیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا به لحاظ سپرده گذاری متقاضیان عمره مفرده در بانک‌ها سودی به آنها تعلق خواهد گرفت یا نه، گفت: سازمان حج بابت این سپرده گذاری نه سودی دریافت می کند و نه می‌تواند سودی به متقاضیان پرداخت کند زیرا که این مهم به بانک و روند و نوع سپرده گذاری آنها اختصاص دارد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :