پنجشنبه 04 مرداد 1403
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص پیش ثبت نام متقاضیان حج تمتع 1403 از روز 15 دی ماه

اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص پیش ثبت نام متقاضیان حج تمتع 1403 از روز 15 دی ماه
اطلاعيه سازمان حج و زيارت درخصوص پیش ثبت‌نام از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال 1403 منتشر شد.

به لطف خداوند متعال، توسل به پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین(علیهم‌السلام)، بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده توسط سازمان حج و زیارت، مقرر است پیش ثبت‌نام (ثبت نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال‌1403 از روز جمعه 1402/10/15 و با توجه به موارد ذیل آغاز گردد.

الف- زمان‌بندی پیش ثبت‌نام بر اساس تاریخ ودیعه گذاری:

جدول زمان بندی ثبت نام در کاروان های حج 1403
اولویت جامعه هدف زمان ثبت نام ملاحظات 
اول تمامی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ 1385/12/29

۱۴۰۲/۱۰/۱۵

از ساعت ۱۰ صبح

این افراد لازم است قبل از نام نویسی با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir

نسبت به تکمیل و به روز رسانی اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

دوم  دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ 1386/02/31

۱۴۰۲/۱۰/۱۷

از ساعت ۱۰ صبح

سوم  دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ 1386/04/31

۱۴۰۲/۱۰/۲۰

از ساعت ۱۰ صبح

چهارم 

کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع از تاریخ 1386/05/01 بصورت روز شمار و صرفاً تا تکمیل ظرفیت تخصیص یافته به هر استان

(اطلاع رسانی های مربوطه در کانال حج و زیارت استان در پیامرسان بله https://ble.ir/hajazs)

۱۴۰۲/۱۰/۲۵

از ساعت ۱۰ صبح 

به مدت ۱۰ روز

نام نویسی این افراد به صورت فراخوان عمومی نبوده و صرفا برای تکمیل ظرفیت خالی هر استان خواهد بود.

این افراد نیز لازم است قبل از نام نویسی با مراجعه به سامانه یادشده، اطلاعات خود را به روز رسانی و کد رهگیری دریافت نمایند.

توجه : در صورت عدم مراجعه هر یک از اولویت های اعلام شده در زمان مقرر، برای تکمیل ظرفیت های خالی موجود، از اولویت های بعدی دعوت خواهد شد.

    ب- نحوه مراجعه و ثبت‌نام متقاضیان:

پیش ثبت‌نام از افراد دارای اولویت تشرف به حج تمتع سال 1403 با مراجعه واجدین شرایط به سامانه:  https://reserve.haj.ir و به‌صورت غیرحضوری قابل انجام است؛ همانگونه که در «بند الف» اشاره شده است، متقاضیان می‌باید با مراجعه به سامانه یاد شده، نسبت به تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

     ج- مبلغ واریزی:

در این مرحله کلیه متقاضیان اعزام به حج تمتع سال 1403 می‌باید مبلغ  1.400.000.000 ریال معادل یکصد و چهل میلیون تومان (با احتساب مبلغ قبض ثبت نام اولیه و سود متعلقه به آن) و از طریق درگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت پرداخت نمایند. بدیهی است باقیمانده هزینه سفر(که بر مبنای هزینه‌های ارزی و ریالی محاسبه می شود) هنگام ثبت نام قطعی افراد در کاروان های اعزامی، که متعاقباً اعلام خواهد شد، دریافت می گردد.

تبصره: افرادی که در کاروان های حج سال 1399 نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده، ولیکن به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال های پس از آن موفق به تشرف نشده و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند، نیازی به انجام پیش ثبت نام نداشته و همزمان با اعلام ثبت نام قطعی، بصورت مستقیم امکان نام‌نویسی در کاروان ها را خواهند داشت.

د- نکات قابل توجه:

  1. پس از اعلام کاروان ها، افرادی امکان ثبت نام قطعی در گروه های اعزامی به حج سال 1403 را خواهند داشت که اقدام به پیش ثبت‌نام نموده باشند.( به استثناء ثبت نامی های 1399 )
  2. انتخاب و ثبت‌نام در کاروان‌هایی امکان پذیر خواهد بود که با اطلاعات کامل و به‌روزشده فرد متقاضی در سامانه http://reserve.haj.ir از حیث استان، شهرستان محل اعزام و سایر اطلاعات درج شده در سامانه تکمیل اطلاعات، مطابقت داشته باشد.
  3. چنانچه متقاضی پس از اعلام سازمان مبنی بر مراجعه به کاروان های اعلامی برای ثبت نام قطعی مراجعه نداشته باشد، منصرف شناخته شده و وجوه واریزی به حساب وی، مسترد می گردد.
  4. به فضل پروردگار متعال، عملیات اعزام کاروان های حج تمتع ، از اوایل ماه ذی‌القعده (دهه سوم اردیبهشت ماه 1403) آغاز و با پایان ماه ذی الحجه و اوایل ماه محرم 1446 (نیمه دوم تیرماه 1403) خاتمه خواهد یافت.
  5. متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال 1403می‌بایست دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار1403/09/20 باشند.

 

مدیر سایت امتیاز به خبر :