ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1403
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

شرایط جذب و اعزام روحانیون به عمره

شرایط جذب و اعزام روحانیون به عمره
معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری شرایط جذب وسیاست اعزام روحانیون به سفرهای عمره را اعلام کرد.

معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با انتشار اطلاعیه ای شرایط جذب و سیاست اعزام روحانیون به عمره را با توجه به ازسرگیری این سفرها در آینده اعلام کرد. متن اطلاعیه به این شرح است:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

قَالَ أَبُو جَعْفَرٍ عَلَیْهِ اَلسَّلاَمُ : اَلْحَجُّ وَ اَلْعُمْرَةُ سُوقَانِ مِنْ أَسْوَاقِ اَلْآخِرَةِ...

 

 با تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفز صادق(ع) ، به اطلاع می رساند به حول و قوه الهی با تلاشهای مستمر مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری انتظار می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شروع مجدد عمره مفرده بعد از هشت سال تعطیلی آن باشیم. باعنایت به اینکه در این دوره از عمره که با ظرفیت محدود شروع خواهد شد و خادمان‌فرهنگی متقاضی اعزام بسیار بیشتر از تعداد مورد نیاز بعثه است،  سیاست بعثه در جهت رعایت عدالت براین است تا در این مرحله فقط خادمان‌ فرهنگی عمره که در سالهای 1401 و 1402 سابقه تشرف به عتبات را دارند در اولویت اعزام قرار گیرند و هر فردی که تعداد تشرف بیشتری داشته باشد از امتیاز همکاری بیشتر برخوردار خواهد بود.

 

بدیهی است اعزام این عزیزان پس از موفقیت در مصاحبه علمی و عملی و دارا بودن شرط سنی و توانمندی جسمی، روحی و روانی است.

 

خادمان‌فرهنگی توجه داشته باشند که شرط سنی اعزام به حج و عمره 65 سال تمام است و بعد از این خادمان‌فرهنگی دراین حوزه فرصت خدمت را به خادمان‌فرهنگی جوان واگذار می‌کنند.

 

در خصوص خواهران گرامی معینه‌ و مبلغه‌ و حضور ایشان در عمره نیز متعاقبا در باره شرایط اعزام و تعداد مورد نیاز اطلاع رسانی خواهد شد.

 

معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری

مدیر سایت امتیاز به خبر :