شنبه 05 اسفند 1402
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

ثبت و پیگیری امور گمشدگان زائران اربعین ۱۴۰۲ درنرم افزار "همیار اربعین"

ثبت و پیگیری امور گمشدگان زائران اربعین ۱۴۰۲ درنرم افزار "همیار اربعین"
سازمان حج و زیارت به منظور تسهیل سفر زائران اربعین ۱۴۰۲ اقدام به تولید نرم افزاری کرده است که درآن بخش‌های مفیدی مانند ثبت و پیگیری امور گمشدگان، نمایش نقشه آنلاین و آفلاین، موقعیت موکب‌ها و مراکز درمانی و .... وجود دارد...

سازمان حج و زیارت به منظور تسهیل سفر زائران اربعین اقدام به تولید نرم افزاری کاربردی کرده است که در آن اطلاعات مورد نیاز زائر، اطلاع‌رسانی آنی به همه زائرین و مسئولین امر، تسهیل خدمات سازمان به زائران، خدمات به زائرین با فناوری‌‌های نوین وجود دارد.

 

این اپلیکیشن تلاش می‌کند تا دغدغه‌های زائران را در طول مسیر بر طرف کند و دارای بخش هایی همانند نمایش افراد و اشیاء گمشده، موکب ها، رسانه اربعین، پیامک اضطراری، راهنمای اماکن، چک لیست سفر، نقشه، گزارش های مردمی و .... می باشد.

 

امداد و راهنمایی زائران و امور گمشدگان

 

یکی از بخش‌های مفید این نرم افزار مربوط به امور گمشدگان است که امکان ثبت افراد  و اشیای گم‌شده در آن وجود دارد و بعد ثبت و تأیید توسط پایگاه گمشدگان، سایر زائرین امکان کمک‌رسانی در پیدا کردن گمشدگان را دارند.

 

اطلاع‌رسانی

 

یکی دیگر از بخش‌های این اپلیکیشن، اطلاع‌رسانی است؛ با توجه به گرمای هوا و محدودیت‌های احتمالی تردد به علت ازدحام جمعیت، امکان مشاهده لحظه‌ای اخبار، اطلاعیه‌ها، دستورالعمل، راهنمایی‌ها به صورت اخبار فوری و معمولی در این اپلیکیشن فراهم شده است.

 

نقشه و موقعیت اماکن

 

قابلیت نمایش نقشه به صورت آنلاین و آفلاین، موقعیت موکب‌ها، عمودها، مراکز درمانی، اماکن زیارتی، سرویس های بهداشتی، مراکز مهم و مورد نیاز زائرین و مشاهده خدمات موکب‌ها بخش دیگری از قابلیت‌های ارائه شده در بخش اماکن این نرم افزار است.

 

در این نرم افزارعلاوه بر امکانات کمک‌رسانی به زائران، فضای بسیار مناسبی برای تعاملات فرهنگی و رسانه‌ای در نظر گرفته شده، همچنین مسابقه‌ای معنوی با عنوان ثبت لحظه‌ها هم تدارک دیده شده است و کاربران می‌توانند با گرفتن یک عکس، ضمن ثبت یک لحظه ناب،‌ آن را با زائران عضو در اپلیکیشن به اشتراک بگذارند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام
ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.