پنجشنبه 04 مرداد 1403
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

راهنمای تشرف زایران ایرانی حج تمتع ۱۴۰۲ به رَوْضَةُ النَّبی (ص)

راهنمای تشرف زایران ایرانی حج تمتع ۱۴۰۲ به رَوْضَةُ النَّبی (ص)
هر زایری که به مدینه منوره مشرف می شود ، می تواند با دریافت مجوز لازم ، یکبار در رَوْضَةُ النَّبی (ص) حضور یابد و از فضای معنوی آن بهره لازم را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت ؛ رَوْضَةُ النَّبی (ص) ،روضه مطهّره یا روضه شریفه جایی میان منبر و مرقد پیامبر(ص) در مسجد النبی است که در حدیث نبوی، بهشتی و بسیار مقدس خوانده شده است.

 

در محدوده روضه مطهّر، سه مکان مقدس: مرقد رسول خدا(ص)، منبر و محراب وجود دارد که زایران می توانند بهره های معنوی بی شماری از حضور و عبادت در این فضا کسب کنند.


بنابر برنامه ریزی صورت گرفته از سوی وزارت حج و عمره عربستان ، هر زایر می‌تواند در ایام حضور در مدینه منوره، بعد از ثبت نام در بستر الکترونیکی ، یکبار به روضه مشرف شود.


واحد فناوری اطلاعات سازمان حج وزیارت نیز در همین راستا برای کاروانهایی که به مدینه النبی (ص) مشرف می شوند، نوبت حضور عزیزان در روضه را دریافت و آن را تقدیم کاروان می کند .


زایران نیز می توانند در قالب کاروان و با هماهنگی مدیر مربوطه بعد از دریافت نوبت حضور در روضه ، با در دست داشتن مدارک مربوطه و براساس روز و ساعت مقرر در این مکان شریف حضور یابند.


واحد فناوری اطلاعات سازمان حج وزیارت معمولا در چهارمین یا پنجمین روز حضور زایران، این نوبت را تقدیم مدیر کاروان می کند.
نوبت های دریافتی زایران ایرانی، برای خانم ها صبح ها و برای آقایان عصرها می باشد.


با توجه به اینکه نوبت دریافتی در سیستم مسار الکترونیکی وزارت حج و عمره عربستان قابل ثبت می باشد ، این مهلت در نظر گرفته شده به هیچ عنوان قابل تمدید و یا تعویض نیست .


همچنین مدیران یا معاونین کاروان ها می توانند جزییات نام نویسی خود را در اپلیکیشن موبایلی سازمان حج و زیارت دریافت نمایند .
بدین جهت توصیه می شود همه عزیزان اعم از زایران و کارگزاران و مدیران کاروان ها و مجموعه ها نرم افزار موبایلی سازمان حج وزیارت را کسب کنند و از خدمات متنوع آن بهره مند شوند .


لینک نرم افزار در کافه بازار
‏«نرم افزار موبایلی سازمان حج و زیارت»
http://cafebazaar.ir/app/?id=com.haj_ziyarat&ref=share


زایران ایرانی معمولا حدود ۵شبانه روز در مدینه النبی (ص) حضور دارند .


گفتنی است که دریافت نوبت برای حضور در روضه که سال قبل نیز وجود داشته به جهت نظم و انضباط در موضوع زیارت برای همه زایران کشورهای اسلامی در نظر گرفته شده است.

مدیر سایت امتیاز به خبر :