جمعه 12 خرداد 1402
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

برگزاری همایش بانوان حج گزار در استان آذربایجان شرقی

برگزاری همایش بانوان حج گزار در استان آذربایجان شرقی
همایش بانوان حج گزار استان آذربایجان شرقی با حضور 1500 زائر از شهرهای استان برگزار شد.  

همایش بانوان حج گزار استان آذربایجان شرقی با حضور 1500 نفر از بانوان زائر کاروان های شهرهای تبریز ،مرند، آذرشهر، سراب و ملکان از سوی دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی بمدت 7 روز برگزار شد.         

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر ایران نژاد مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان، هدف از برگزاری این همایش ها را، معرفت افزایی و ارتقای سطح اطلاعات مذهبی و آشنایی بیشتر بانوان زائر با سفر حج و فراهم شدن زمینه‌های بهره گیری مناسب از این فرصت و تبیین مسائل مورد نیاز آنها در این سفر عنوان کرد.

 

در ادامه خانم ها محمدی و فرقانی از معینه های حج به احکام و مناسک حج ویژه بانوان، اطلاع رسانی مربوط به حرمین و اماکن ، حجاب و پوشش بانوان ، آداب معاشرت و امنیت و بایدها و نباید های سفر اشاره کردند.

 

در این همایش ها همچنین خانم ها دکتر علیپور، شیرزاد و ارجمندی مباحث پزشکی ویژه بانوان مرتبط با سفر حج و همچنین مباحث بهداشتی را که در حفظ سلامتی بانوان حج گزار در عربستان تاثیر گزار است، مطرح کردند.

 

بر پایه این گزارش، بانوان زائر نیز سوالات خود را در رابطه با مناسک حج و همچنین مسائل پزشکی- بهداشتی  مطرح کردند که به آنها پاسخ داده شد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.