پنجشنبه 06 اردیبهشت 1403
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

درنشست هم اندیشی مسئولان با اعضای فراکسیون حج و زیارت مجلس: کاهش سرانه کارگزاری درحج آینده قطعی است

درنشست هم اندیشی مسئولان با اعضای فراکسیون حج و زیارت مجلس: کاهش سرانه کارگزاری درحج آینده قطعی است
درنشست هم اندیشی مسئولان حوزه حج و زیارت با اعضای فراکسیون حج و زیارت مجلس نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت تاکید کرد که کاهش سرانه کارگزاری درحج آینده قطعی است.

دراین نشست مشترک که دوشنبه شب(3 بهمن ماه) در سازمان حج و زیارت برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نوب در سخنانی با اشاره به میانگین سرانه خادمین زائران در 14 حج گذشته، تصریح کرد: با تلاش مجموعه مدیران و دست اندکاران سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری این عدد در حج آینده کاهش خواهد یافت.

 

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت تصریح کرد: با برنامه ریزی، کارسنجی و تدابیر اتخاذ شده این اقدام بدون کاهش کیفیت درارائه خدمات خواهد بود و بدین ترتیب به تعداد زائران افزوده خواهد شد.

 

وی در ادامه به تفصیل درباره  آسیب هایی که شیوع کرونا به حوزه حج و زیارت و اعزام زائران به سرزمین وحی و اعتاب مقدسه وارد کرد، توضیحاتی داد و از حاضران خواست که با دست اندرکاران این مجموعه که هدف شان ارائه خدمات بهتر به زائران است در جهت بهبود برنامه های حوزه حج و زیارت همراهی کنند .

 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: این مجموعه از فرصت تعطیلی حج استفاده کرد و با تشکیل بیش از 20 کمیته کارشناسی پس از بررسی و بهبود فرآیندها کتاب فرآیندهای حج و زیارت را که بازنگری های انجام شده درتمامی  فرآیندهای حج و زیارت را دربرمی گیرد تهیه و در اختیارمدیران وخدمتگزاران زائران قرار داده است.

 

وی همچنین با مقایسه امکانات و وضعیت اعزام زائران به سرزمین وحی در دهه های گذشته با شرایط کنونی، ابراز امیدواری کرد که فعالان صنعت هوایی کشوربتوانند با برنامه ریزی مناسب و هماهنگ با مجموعه حج و زیارت به تعهد خود در انجام این ماموریت مهم و تاثیرگذار به خوبی عمل کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین نواب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایت" ثَلاثٌ لَمْ یَجْعَلِ اللّهُ (عَزَّوَجَلَّ) لاِحَدٍ فِیهِنَّ رُخْصَةً اَداءُ الاْمانَةِ اِلَى الْبَرِّ وَالْفاجِرِ وَالْوَفاءُ بِالْعَهْدِ لِلْبَرِّ وَالْفاجِرِ وَبِرُّ الْوالِدَیْنِ بَرَّیْنِ کانا اَوْ فاجِرَیْنِ-در سه چیز خداوند متعال به احدى اجازه ترک آنها را نداده است: اداى امانت به مرد نیکوکار و فاسق، وفاى به عهد و پیمان نسبت به نیکوکار و فاسق و نیکى به پدر و مادر، نیکوکار باشند یا فاسق و لااُبالى: اظهار داشت: انسان نسبت به همه شهروندان باید امانت را ادا کند و در وفای به عهد تخطی نکند. امام صادق (ع) می فرماید:  بیشترین ثروتمندی در ادای امانت است و ان شاءالله درادای امانتی که به دوش من و شما عزیزان گذاشته شده است، موفق و سربلند باشیم .

 

برپایه این گزارش، دراین نشست آقای سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز درباره روند اعزام های حج و اعتاب مقدسه و پیگیری سفر عمره گزارش داد و در ادامه حجت الاسلام احد آزادیخواه رئیس و چند تن از اعضای فراکسیون حج  به بیان دیدگاه و   نقطه نظرات خود در خصوص مسایل مربوط به حوزه حج و زیارت پرداختند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :