ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1403
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

جلسه شورای مدیران سازمان، بررسی موضوعات مرتبط با حج ۱۴۰۲ و عتبات عالیات

جلسه شورای مدیران سازمان، بررسی موضوعات مرتبط با حج ۱۴۰۲ و عتبات عالیات
جلسه شورای مدیران سازمان حج وزیارت به ریاست دکتر سید صادق حسینی رییس سازمان حج وزیارت و معاونان و مدیران کل این سازمان برگزار شد و موضوعات مرتبط با حج ۱۴۰۲ و عتبات عالیات مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر سید صادق حسینی در ابتدای این جلسه که امروز یکشنبه برگزار شد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) به تبیین اقدامات صورت گرفته در حوزه حج و عتبات پرداخت و گفت: همیشه بر خرد جمعی و مشورت تاکید کرده ایم چرا که این اقدام تاثیرات بسزایی در رفع مسایل و نقایص به دنبال دارد.


وی با اشاره به سفر استانی و گفتگو با مجریان و کارگزاران افزود: قرار بر این شد تا از هر استان یک نفر از کارگزاران با تجربه معرفی شود تا این افراد صاحب نظر و ایده در شورای مشورتی جای بگیرند و از نظرات آنها برای بهبود کیفیت خدمت رسانی استفاده شود؛ در این راستا نخستین نشست شورای مشورتی هفته آینده برگزار می شود.


رییس سازمان حج و زیارت در ادامه به استماع گزارش دکتر اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت و حمید رهبری فر معاون توسعه مدیریت و منابع و سایر مدیران پرداخت.


معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در این جلسه تصریح کرد: امور مقدماتی حج 1402 آغاز شده و سیاست های کلی اعلام و ابلاغ شده که در حوزه مسکن نیز این مهم از سوی رییس سازمان حج و زیارت ابلاغ شده است.


به گفته رضایی، برای نخستین بار فراخوان هتلداران صورت گرفته و به غیر از هتلدارانی که در گذشته همکاری داشته اند برخی هتل های جدید نیز به لیست برنامه ریزی اسکان زایران اضافه شده است.


وی افزود: سهمیه اولیه استانها در حج تمتع آتی مشخص شده و به بخش های مختلف برای پیش بینی های لازم ، اعلام شده تا برنامه ریزی های مدنظر را انجام دهند.


معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ثبت نام از مشمولان متقاضی حج 1402 از 30 دی ماه انجام می گیرد، تاکید کرد: امیدواریم همه بخش ها که کارهای مقدماتی خود را نیز آغاز کرده اند تا زمان شروع ثبت نام، برنامه ریزی های خود را نهایی کنند.


رییس سازمان حج و زیارت نیز در ادامه بر ضرورت برنامه ریزی مناسب برای حج تمتع آتی تاکید کرد و گفت: درخواست برگزاری شورای عالی حج را مطرح کرده و منتظر دستور مسئولان هستیم.


در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین رحمانی معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت نیز به ارایه گزارشی از سفر اخیرش به عراق پرداخت و اقدامات صورت گرفته برای خدمت رسانی هر چه بهتر به زوار را تبیین کرد.


وی به برخی نوسانات ارزی و تاثیر آن در نرخ تمام شده سفر عتبات اشاره کرد و افزود: در صورت اهتمام به این موضوع توان اعزام بیش از یک میلیون نفر زایر در طول یکسال را داریم.


رییس سازمان حج و زیارت نیز در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده و همچنین در صورت تشکیل شورای عالی حج و مطرح شدن این موضوعات، مصوبات لازم برای حل این مسایل انجام بگیرد و به دنبال آن اهداف مدنظر تحقق یابد.


در ادامه این جلسه حمید رهبری فر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان به ارایه گزارشی در خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه آموزشی، کارگزاران، فناوری، رفاهی و پشتیبانی پرداخت.


در پایان این جلسه از خدمات آقای نوری مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی و نظارت تقدیر و از ایشان تکریم شد و آقای ممبینی به عنوان سرپرست دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی و نظارت سازمان حج و زیارت معرفی گردید.

مدیر سایت امتیاز به خبر :