یکشنبه 13 فروردین 1402
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

به مناسبت هفته حج، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری

به مناسبت هفته حج، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر ایران نژاد مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی همزمان با هفته حج در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت سالگرد ارتحال حض...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر ایران نژاد مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی همزمان با هفته حج در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) به تبیین فلسفه‌ی اصلی حج ابراهیمی پرداخت.

 

حجت الاسلام و المسلمین ایران نژاد با اشاره به آیه قرآن"ان اول بیت وضع للناس للذی ببکه مبارکا و هدی للعالمین" گفت: نخستین خانه ای که برای مردم قرار داده شد، همان است که در سرزمین مکه است که پر برکت و مایه هدایت جهانیان است.

 

وی با توجه به بیانات حضرت امام خمینی(ره) افزود: فریضه حج در میان فرایض، از ویژگی خاصی برخوردار است و شاید جنبه سیاسی و اجتماعی آن بر جنبه های دیگر آن غلبه داشته باشد، با آنکه جنبه عبادی اش نیز ویژگی خاصی دارد.

 

حجت‌الاسلام ایران نژاد ادامه داد: پس از دو سال وقفه بدلیل ویروس منحوس کرونا و ممنوعیت ورود زائران به کشور عربستان امسال بیش از 39600 زائر به سرزمین وحی  مشرف خواهند شد.

 

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی در خصوص افزایش قیمت هزینه های حج توسط عربستان در روزهای اخیر گفت: موضوع بحث افزایش ۱۵ درصدی مالیات، هزینه های خدمات ایام تشریق و خدمات عمومی بوده و مناسب است زائران در اسرع وقت نسبت به پرداخت فیش تکمیلی مابه تفاوت اقدام کنند تا اختلالی در روند اعزام ایجاد نشود.

 

وی با بیان اینکه همه کشورها از این افزایش قیمت ها غافلگیر شده اند و حتی برخی کشورها حجاج خود را کاهش داده اند، خاطر نشان کرد: با رایزنی مسئولین سازمان حج و زیارت قرار شد بخشی از افزایش هزینه ها از زائران عزیز گرفته شود و بخش دیگر این هزینه ها از سایر منابع تأمین گردد، ما قطعا نمی خواهیم هزینه بیشتری به زائران تحمیل شود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.