جمعه 12 خرداد 1402
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه و سازمان حج و زیارت در خصوص آخرین برنامه ریزی ها برای حج 1401

 جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه و سازمان حج و زیارت در خصوص آخرین برنامه ریزی ها برای حج 1401
رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که با حضور نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد از آخرین برنامه ریزی ها برای حج 1401 خبر داد.

دکتر سید صادق حسینی امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای افزایش سهمیه زائران ایرانی درحج پیش رو، گفت: درحال رایزنی با مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران" هما" هستیم تا به تعداد کافی پروازهای حج تامین شود تا مدت اقامت زائران در سرزمین وحی طولانی نگردد.


وی به فعال شدن کمیته های مسکن، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات و نرخ گذاری اشاره کرد و از تشکیل ستاد حج برای پیگیری سریعترامورحج آینده خبرداد.


دراین جلسه آخرین برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته و تماس ها با مسئولان کشور میزبان درخصوص حج پیش رو مطرح و بررسی شد و شرکت کنندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند.


این جلسه با گزارش دکتر اکبر رضایی معاون امورحج و عمره سازمان حج و زیارت در باره استخراج آمار و اطلاعات زائران حج پیش رو و دکتر سید‌علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت درباره ساختار این مرکز و نحوه معاینات پزشکی زائران حج آینده ادامه یافت.


معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: برای اعزام ایثارگران به حج تمتع سهمیه ای اختصاص یافته است.

نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت هم در پایان جلسه بر لزوم اطلاع رسانی مسئولان حوزه حج و زیارت در خصوص حج آینده برای آرامش بخشی به زائران تاکید و تصریح کرد: هرچند با اعلام دیرهنگام عربستان فرصت کمی برای آمادگی های لازم درخصوص حج 1401 باقیمانده است ولی نباید از کیفیت برنامه ها و فعالیت ها کاسته شود.


درپایان این جلسه اعلام شد که شعار حج پیش رو «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی» خواهد بود که بعنوان شعار حج 1400 هم انتخاب شده بود.


نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت با بیان اینکه دراین شعارمعنویت، وحدت، اقتدار جهان اسلام و دفاع ازمظلوم نهفته است، تصریح کرد: حج، فرصتی برای مطرح شدن مهمترین چالش‌های جهان اسلام و صحنه نمایش انسجام، اقتدار و عظمت اسلامی است و با توجه به اتفاقات اخیردرصحنه فلسطین لزوم پرداختن به این قضیه مهم جهان اسلام و همفکری امت اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و فلسطینیان بیش ازپیش احساس می شود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.