جمعه 20 تیر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

زائران انفرادي و آزاد نيز ساماندهي مي‌شوند

زائران انفرادي و آزاد نيز ساماندهي مي‌شوند
اخوان آمار زائران ايراني در روز عرفه را ۴۰ هزار نفر برشمرد كه از اين تعداد ۲۰ هزار نفر از آنها در شهر كربلا حضور خواهند داشت.

مسعود اخوان مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت در گفتگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلي با اعلام اين خبر كه دور جديد اعزامها از ۱۶ مهر آغاز شده و تا ۲۲ آذر ادامه خواهد داشت گفت: با توجه به اينكه هفته اول اين دوره از اعزامها مصادف با عرفه است، سازمان حج و زيارت ظرفيت‌ها را نسبت به دور قبل دو برابر، يعني تا ۵ هزار نفر در روز افزايش داده است.

اخوان آمار زائران ايراني در روز عرفه را ۴۰ هزار نفر برشمرد كه از اين تعداد ۲۰ هزار نفر از آنها در شهر كربلا حضور خواهند داشت.

مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت ضمن تاييد كسر مبلغ پنجاه هزار تومان از هزينه ثبت نام زائران خاطرنشان كرد: در رابطه با عوارضي كه كشور عراق دريافت مي‌كند نيز آن بخشي كه مربوط به حمل و نقل زائران ايراني از فرودگاه نجف تا شهر كه مبلغي معادل صد هزار دينار بود حذف گرديده است.

وي در پاسخ به اين سوال كه چه حمايت هايي از زائران ايراني كه به صورت آزاد يا انفرادي مي‌آيند گفت: بر اساس مصوبه اي كه داريم وظيفه سازمان حج و زيارت ساماندهي زائران آزاد و انفرادي است و با توجه به برنامه ريزي و هماهنگي هايي كه از قبل انجام شده، تمام زائراني كه قرار است در ايام عرفه به عتبات مشرف شوند، ساماندهي مي‌شوند.

اخوان در ادامه افزود: تاكنون نيز بخش زيادي از اين كاروانها براي تامين امنيت، حمل و نقل، بيمه، هلال احمر و… با شركت شمسا قرارداد بسته اند و همچنين با توجه به ستادهاي عرفه كه در مرزها، استانداري‌ها و دفاتر حج و زيارت استانهاي خوزستان و ايلام هماهنگ شده بخش ديگري كه به صورت انفرادي از مرزها وارد مي‌شوند همان جا ساماندهي مي‌شوند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.