دوشنبه 15 آذر 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

خدمات بهداشتی و درمانی سفرهای زیارتی سوریه/ضرورت تامین امنیت زائران در سفر به سوریه

خدمات بهداشتی و درمانی سفرهای زیارتی سوریه/ضرورت تامین امنیت زائران در سفر به سوریه

علی رضا رشیدیان با ابراز خرسندی از برقراری امنیت در کشور سوریه و اینکه نظرات وزارت کشور بابت تامین امنیت زائران هم قابل توجه می باشد، گفت: در ماه های اخیر امنیت حاکم در سوریه از شرایط مناسبی برخوردار بوده است.

وی در ادامه اهتمام به رعایت پروتکل های بهداشتی برای از سرگیری اعزام ها را از جمله ضرورت ها دانست و افزود: ما با همکاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  و جمعیت هلال احمر کشورمان پروتکل هایی را برای سفرهای زیارتی تهیه و مدون کرده ایم که به طور قطع در زمان اعزام زائران تا بازگشت آنها از سفر، مبنای عمل قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون علیه کرونا نیز در جمهوری اسلامی ایران مطلوب است ، گفت:  موضوع واکسیناسیون در اعزام ها و انجام تست پی. سی. آر از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت در زمان اعزام و بازگشت زائران با جدیت دنبال خواهد شد.

رشیدیان افزود: در همین راستا دیداری هم با وزیر بهداشت سوریه برای انجام همکاری و هماهنگی بیشتر در مباحث بهداشتی ضروری در از سرگیری اعزام ها انجام می شود.

رییس سازمان حج و زیارت اهتمام به تامین و حفظ سلامت، عزت، کرامت و امنیت زائران ایرانی برای از سرگیری اعزام ها را از جمله اولویت ها خواند و تصریح کرد: مسلماً همکاری و هماهنگی مسوولان کشور سوریه در بحث حضور زائران ایرانی و ارائه خدمات مناسب در این زمینه موثر خواهد بود.

 

وزیر کشور سوریه: آمادگی کامل برای تامین امنیت زائران ایرانی را داریم

وزیر کشور سوریه نیز در این دیدار تصریح کرد: بعد از برقراری امنیت در سوریه ، حضور زائران برای زیارت حرم های مطهر حضرت زینب(س) ورقیه (س) آغاز شد اما متاسفانه با همه گیری بحران کرونا پروازهای زیارتی لغو گردید.

محمد الرحمون افزود : در حال حاضر با توجه به گسترش واکسیناسیون در کشورهای مختلف و نیز تمهیدات صورت گرفته ، وزارت بهداشت سوریه اجازه ورود زائران را صادر کرده که هم اکنون زائرانی از کشورهای مختلف همانند بحرین و پاکستان به سوریه سفر می کنند.

وی گفت:  مرقد مطهر حضرت زینب (س)و حضرت رقیه( س) نیز در امنیت کامل قرار دارد و از سفر زائران ایرانی به سوریه استقبال می کنیم.

 وی با ابراز خرسندی از پیگیری های انجام شده برای از سرگیری اعزام های زیارتی تاکید کرد: هیچ مشکلی در ارائه خدمات مناسب به زائران ایرانی در کشورمان وجود ندارد.

علی رضا رشیدیان شامگاه یکشنبه به همراه هیاتی به منظور انجام اقدامات و تفاهم بر سر از سرگیری مجدد اعزام کاروان های زیارتی به سوریه به این کشور سفر کرده است .

 وی طی این سفر چهار روزه با وزرای  گردشگری، بهداشت و نیز اوقاف سوریه در دمشق پیرامون این سفرها و مباحث مختلف مربوطه بحث و تبادل نظر می کند.

وی در روز نخست این سفر روز گذشته با سفیر کشورمان در دمشق ، وزرای اوقاف و نیز سیاحه و گردشگری سوریه دیدار نمود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.