دوشنبه 26 مهر 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

مرز شلمچه و مهران مسیر بازگشت زمینی زائران اربعین

مرز شلمچه و مهران مسیر بازگشت زمینی زائران اربعین
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین درباره بازگشت زائران به کشور گفت: دو مرز شلمچه و مهران برای بازگشت زمینی زائران به کشور در نظر گرفته شده است.

"احمد محمدی‌فر" دبیر و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین درباره بازگشت زائران از عتبات عالیات گفت: دو مرز شلمچه و مهران برای بازگشت زائران در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه زائران به تدریج در حال بازگشت به کشور هستند، ادامه داد: روز گذشته تعداد کمی از زائران به کشور بازگشتند، اما از امروز بازگشت زائران به تدریج آغاز می‌شود. افرادی هم که بلیت هواپیما تهیه کرده‌اند، از طریق هوایی به کشور باز می گردند.

 

دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: وزارت بهداشت تیم‌های کنترل، رصد و قرنطینه را در مرزها مستقر کرده‌است و به صورت کامل در مبادی وروی مرزهای زمینی و هوایی در آماده‌باش است تا در هنگام ورود زائران پروتکل‌های بهداشتی را کنترل کند.

 

محمدی‌فر خاطرنشان کرد: به غیر از حادثه‌ای که در مرز شلمچه با تجمع زائران اتفاق افتاد، حادثه‌ و مشکل خاص دیگری گزارش نشده است.

 

وی درباره تردد زائران بعد از اربعین گفت: تردد زائران بدون روادید به عراق هنوز اجرایی نشده است البته مذاکراتی بین سازمان حج و زیارت و دولت عراق صورت گرفته است که بعد از اربعین هم زائران بتوانند به عتبات بروند که جزییات این موضوع در اختیار سازمان حج و زیارت است.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.