چهارشنبه 06 مهر 1401
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

از سوی ستاد مقابله با کرونا؛ اجازه سفر کاروانی به عراق به صورت هوایی صادر شد

از سوی ستاد مقابله با کرونا؛ اجازه سفر کاروانی به عراق به صورت هوایی صادر شد
معاون عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا طی نامه‌ای اجازه اعزام کاروان‌های هوایی به عراق را صادر کرد و در حال رایزنی با عراق برای دریافت ویزای کاروان‌های هوایی هستیم.

حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت، در گفتگو با ایکنا، در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای اعزام زائران به صورت کاروان‌های هوایی به عتبات عالیات، گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا طی نامه‌ای اجازه داده که مسافران به صورت هوایی از شهرهایی که وضعیت قرمز کرونایی ندارند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به شرط اینکه افراد اعزامی واکسن کرونا تزریق کرده باشند و تست منفی pcr داشته باشند، فاصله اجتماعی در هتل‌ها و حمل و نقل رعایت شود و افراد هنگام بازگشت نیز تست کرونای منفی داشته باشند، به عراق سفر کنند.

 

حجت‌الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه در حال حاضر سفر انفرادی به عراق از راه هوایی انجام می‌شود، گفت: در حال رایزنی با عراق برای گرفتن ویزا برای اعزام کاروان‌های هوایی هستیم.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا امکان حضور کاروان‌های ایرانی در روز عرفه در کربلا فراهم خواهد شد؟ گفت: در حال حاضر مردم به صورت انفرادی به عراق می‌روند و تلاش داریم این سفرهای انفرادی را سازماندهی کنیم تا مردم به صورت سامان یافته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت ویژه بهداشتی بخش پزشکی سازمان حج و زیارت، این سفر را در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت انجام دهند.

 

وی اظهار امیدواری کرد با روند پیش‌رو امکان حضور زائران ایرانی در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی فراهم شود.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.