دوشنبه 26 مهر 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

بررسی طرح جامع زیارت عتبات عالیات و امور مشاعر در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی

بررسی طرح جامع زیارت عتبات عالیات و امور مشاعر در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی
جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

 

در این نشست گزارش کارگروههای طرح جامع زیارت عتبات عالیات و امور مشاعر بررسی شد و پس از ارائه توضیحات آقایان حمید رضا محمدی مدیرکل دفتر پذیرش و اعزام زائرین عتبات عالیات و نصرالله فرهمند مدیرعامل موسسه فرهنگی عمره سعادت ، درخصوص فرآیندها، فعالیتها و اقدامات ارائه شده در این دو کارگروه ، تبادل نظر صورت گرفت.

 

برپایه این گزارش، دراین نشست پیشنهادات جمع بندی شده دردبیرخانه کارگروههای 20 گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی در حوزه حج و زیارت با اصلاحاتی به تصویب رسید.

 

لزوم ارائه خدمات در بسته های متنوع زیارتی با نرخ مناسب به علاقمندان سفرهای زیارتی، زیارت آسان عتبات، جذب حداکثری زائر و رونق کسب و کار دفاتر خدمات زیارتی از نکاتی بود که در بررسی طرح جامع زیارت عتبات مورد تاکید قرار گرفت.

 

همچنین در خصوص کارگروه امور مشاعر- بررسی مدیریت ایام تشریق مقرر گردید که تمامی خدمات مشاعر در قالب برنامه عملیاتی انجام و با استفاده از سامانه جامع یکپارچه ارزیابی شود و ارائه خدمات با کیفیت بهتر و حذف برخی خدمات اضافی مورد توجه قرار گیرد.

 

گفتنی است درپی تعطیلی حج 99 و با هدف بهینه سازی و بهبود کیفیت فعالیت های صورت گرفته درحج ، بیست کارگروه برای آسیب شناسی درحوزه های مختلف تشکیل شده که تاکنون گزارش بیش از نیمی از آنها در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.