دوشنبه 26 مهر 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

هفته حج،دیدار مسئولان حج و زیارت استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبريز

هفته حج،دیدار مسئولان حج و زیارت استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبريز
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تعطیلی ظاهری مناسک حج باید به یک فرصت تبدیل شود، چرا که حقیقت حج تعطیل شدنی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار مدیران سازمان حج و زیارت استان از حج به عنوان یک فریضه بزرگ یاد کرد و گفت: حج محل تجمع ارزشهای اسلامی و نمودار کوچکی از جامعه اسلامی برتر است.

 

امام جمعه تبریز افزود: حج مظهر تمدن نوین اسلامی، نمایش بندگی، اخلاق و عامل وحدت اسلام و مسلمین است از این رو حقیقت حج تعطیلی بردار نیست و باید از این تعطیلی ظاهری بعنوان یک فرصت استفاده کرد. وی با تاکید بر تبیین آثار و برکات حج در بین حجاج و خادمین کاروان ها گفت: در این شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا انجام مناسک حج تعطیل شده است باید اسرار حج بازگو و به شبهات در این زمینه پاسخ داده شود.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تولید محتوای فاخر چند رسانه ای با طرح های نو و ابتکاری را مورد تاکید قرار داد و گفت: با کمک و مساعدت دانشمندان و محققان دینی باید شبکه ارتباطی بین مسلمان ایران و دیگر کشورها ایجاد شود.

 

امام جمعه تبریز در ادامه برکات حج را مورد اشاره قرار داد و گفت: به برکت انجام مناسک حج آگاهی و معرفت انسان ها افزایش و زمینه از بین رفتن گناهان فراهم میشود.

 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: افزایش روحی، رشد فضائل اخلاقی و افزایش توجه به مسئله ظهور و مهدویت از دیگر برکات حج است.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.