جمعه 04 تیر 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

ستاد مبارزه با کرونا درباره منع سفرهای زیارتی عتبات تجدیدنظر کند

ستاد مبارزه با کرونا درباره منع سفرهای زیارتی عتبات تجدیدنظر کند
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از ستاد کرونا خواست که درباره منع سفر عتبات تجدید نظر کند. او گفت: راه‌اندازی سفرهای زیارتی با رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی می‌تواند به اجرای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا...

حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جلسه مسئولان استانی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین که درقالب وبینار برگزار شد، با اشاره به احتمال برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی اربعین بسیار مهم و تاثیرگذار است، از این‌رو مسئولان بعثه مقام معظم رهبری در استان‌ها به منظور اجرای آن برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

 

وی تحول و پویایی در برنامه‌ها را بسیار مهم برشمرد و با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره این مهم ، تصریح کرد: رمزموفقیت هرمجموعه‌ای، پویایی در برنامه‌ها و تحول‌‌خواهی است، از این‌رو مسئولان با ابتکار عمل برای توسعه و تقویت فعالیت های فرهنگی اربعین ، برنامه‌های کاربردی و تاثیرگذار را پیگیری و اجرایی کنند.

 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تزریق واکسن کرونا به شماری از هموطنان در سراسر کشور، یادآور شد: سفرهای زیارتی و اجرای برنامه‌های معنوی در روحیه مردم و جامعه تاثیرات فراوانی دارد و سبب تقویت باورهای دینی و افزایش انرژی مثبت در افراد می شود، بنابراین باتوجه به تزریق واکسن به شماری از هموطنان، پیشنهاد می‌شود که ستاد ملی مبارزه با کرونا زمینه انجام سفرهای زیارتی را در قالب کاروان های اعزامی سازمان حج و زیارت برای این دسته از عاشقان اهل بیت فراهم کند.

 

وی تاکید کرد: هم اینک شماری از علاقه‌مندان و زائران اباعبدالله الحسین (ع) با کاروان‌های آزاد به سفرهای زیارتی عتبات می‌روند که این موضوع با دستورالعمل‌های بهداشتی و تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا مطابقت ندارد و به صورت سلیقه‌ای، گران و بدون رعایت حقوق زائر انجام می شود؛ بنابراین راه‌اندازی سفرهای زیارتی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و درقالب رسمی و قانونی توسط سازمان حج و زیارت می‌تواند به اجرای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا کمک کند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.