پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

در صورت موافقت طرف های ذی ربط ایرانی و عراقی مقدمات اعزام زائران به عتبات به صورت محدود فراهم ميشود.

در صورت موافقت طرف های ذی ربط ایرانی و عراقی مقدمات اعزام زائران به عتبات به صورت محدود فراهم ميشود.
علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به برگزاری  کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق در روزهای آینده در ایران اشاره کرد و از رایزنی با طرف های عراقی در خصوص امکان از سرگیری مجدد سفرهای زیارتی به عتبات عالیات و سفر زائران عرا...

در این نشست که امروز به ریاست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، مدیرعامل شرکت مهر و ماه گزارشی از فعالیت ها و سرمایه گذاری های این شرکت در شهرهای زیارتی درعتبات عالیات ارائه کرد.

 

شرکت مهر و ماه با مشارکت بانک ها  و سرمایه گذاران داخلی و عراقی  در راستای سیاست های سازمان حج و زیارت برای فراهم کردن امکانات مناسب در جهت تسهیل اسکان زائران درعتبات عالیات راه اندازی شده است. 

 

آقای محمد حسین ترابی زاده مدیرعامل شرکت مهر وماه با اشاره به سرمایه گذاران ایرانی و عراقی هتل بین المللی کوثر و قصرالجنان در نجف اشرف ، از تجهیز 95 درصد هتل کوثر و آمادگی برای پذیرایی از زائران در صورت راه اندازی سفرهای زیارتی به عتبات عالیات خبرداد.

 

رئیس سازمان حج و زیارت نیز از گسترش فعالیت های این شرکت با جذب سرمایه گذاری های جدید استقبال کرد و حجت الاسلام والمسلمین نواب خاطرنشان ساخت: مدیریت بهره برداری و منافعی که با برنامه ریزی مناسب از اینگونه فعالیتها حاصل خواهد شد از جمله راهکارها برای تسهیل زیارت زائران ایرانی است.

 

در ادامه این جلسه آقای علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به برگزاری  کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق در روزهای آینده در ایران اشاره کرد و از رایزنی با طرف های عراقی در خصوص امکان از سرگیری مجدد سفرهای زیارتی به عتبات عالیات و سفر زائران عراقی به کشورمان خبر داد.

 

وی گفت: سازمان حج و زیارت دراین خصوص با وزارتخانه های بهداشت و کشور نیز درحال رایزنی است تا در صورت موافقت طرف های ذی ربط ایرانی و عراقی مقدمات اعزام زائران به عتبات را به صورت محدود فراهم کند.

 

این جلسه با گزارش آقای مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح و برنامه و فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت درباره آخرین وضعیت شرکت تعاونی مصرف کارکنان این سازمان ادامه یافت.

 

حجت الاسلام والمسلمین نواب و آقای رشیدیان نیز تاکید کردند: طبق مصوبات قبلی، زمینه عضویت همه کارکنان و بازنشستگان سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری در این شرکت هر چه زودتر باید فراهم شود.

 

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت همچنین در ابتدای این جلسه با برشمردن مناسبت های اخیر، به  فرارسیدن ایام فاطمیه اشاره کرد وبه بیان روایتی از آن حضرت درباره سخنان پیامبر اکرم (ص) و ارزش آن پرداخت.

 

وی با اشاره به عبارت "من کان یومن بالله و الیوم الاخر فلیقل خیرا او یسکت - هر کس به خدا و روز قیامت ایمان دارد، باید سخن حق بگوید یا سکوت کند از رسول اکرم (ص) " افزود: انسان باید قبل از هر اظهارنظر و بیان هر سخنی ، آن را بسنجد و ارزش گذاری کند و تا درآن خیری نباشد سخن نگوید.

 

وی اضافه کرد: مهم است که انسان طرفدارسخن حق باشد اما نیازنیست همه آنچه را که سخن حق می داند، بیان کند مگر آن که درآن خیری نهفته باشد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.