ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

آمار نهایی زائران ایرانی بیت‌الله الحرام

آمار نهایی زائران ایرانی بیت‌الله الحرام
با ورود آخرین گروه از زائران ایرانی از تبریز، ۶۴ هزار و ۱۵۲ زائر ایرانی در کنار خانه خدا مأوی گرفته و خود را آماده انجام مناسک بزرگ حج تمتع از روز یکشنبه می‌کنند.

 آخرین پرواز زائران بیت‌الله الحرام از فرودگاه تبریز شب گذشته وارد جده شد و پرونده انتقال زائران حج تمتع در دور رفت بسته شد.

حسن سرخوش مدیر حمل و نقل هوایی ستادهای اجرایی حج سال ۹۲ گفت: در عملیات حج تمتع که از ۲۳ شهریور آغاز شد، ۶۴ هزار و ۱۵۲ زائر از ۱۷ فرودگاه به فرودگاه‌های جده و مدینه منتقل شدند.

وی افزود: این زائران با ۱۸۲ پرواز در ۲۵ روز عازم سرزمین وحی شدند.

سرخوش تأخیر در پروازهای حج را اندک دانست و گفت: میانگین تأخیر پروازها نزدیک به ۱۴ دقیقه بوده و تأخیر پرواز تنها در سه فرودگاه اهواز، رشت و کرمان قابل توجه بود.

زائران ایرانی حج تمتع امسال از ۱۷ ایستگاه پروازی کشور شامل ایستگاه‌های تهران، رشت، زاهدان، مشهد، کرمان، بندرعباس، اهواز، یزد، کرمانشاه، بوشهر، اردبیل، شیراز، ارومیه، اصفهان و گرگان عازم مدینه منوره و جده شدند.

ایستگاه پروازی تهران با انتقال ۳۱ درصد از زائران به سرزمین وحی در ردیف نخست قرار گرفت و در ردیف دوم نیز ایستگاه مشهد با ۱۶ و اصفهان با ۱۴ رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

ایستگاه شیراز، تبریز، اهواز، ساری با هر کدام ۵ درصد به ترتیب در ردیف بعد قرار گرفتند. ایستگاه‌های گرگان، کرمان، یزد و کرمانشاه نیز هر کدام ۳ درصد زائران را به حج تمتع منتقل کردند.

ایستگاه ارومیه، زاهدان، بوشهر، رشت، اردبیل و بندرعباس در پایین جدول اعزام زائران قرار گرفتند.

برگشت حاجیان از ۲۸ مهر آغاز می‌شود و ۱۸ آبان به پایان خواهد رسید.

 

به گزارش جهان به نقل از فارس
 

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.