دوشنبه 11 اسفند 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

دیدار کارگزاران و مدیران حج و زیارت استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز

دیدار کارگزاران و مدیران حج و زیارت استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: حقیقت حج تعطیل بردار نیست، از این رو باید در قالب شبکه های اجتماعی مجازی علاوه بر پاسخگویی به شبهات، برکات فریضه حج برای مردم تبیین شود.

بمناسبت هفته حج و گرامیداشت دهه کرامت، مدیران و کارگزاران حج و زیارت استان آذربایجان شرقی با حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه تبریز در محل دفتر ایشان دیدار نمودند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه 12 تیرماه در دیدار مدیران و کارگزاران مناسک حج در استان  با تاکید بر تولید محتوای فاخر و شبکه بزرگ تبلیغی با موضوع حج در فضای مجازی گفت: شیوع بیماری همه گیر کرونا و به دنبال آن تعطیلی مناسک حج، ضرورت برنامه ریزی برای ارتقاء سطح بهداشت در سفرهای عمره و تمتع سال های آینده بیشتر کرده است.

 

امام جمعه تبریز فریضه حج را مجموعه ای از ارزش های اسلامی دانست و اضافه کرد: در این ایام کرونایی ظاهر حج تعطیل شده، اما حقیقت این فریضه تعطیل بردار نیست و باید با استفاده از فرصت پیش آمده برکات و فلسفه حج تبیین شود. وی با تاکید بر بازگویی حج از زبان ائمه اطهار گفت:کارگزاران و مسئولان برگزاری مناسک حج می توانند با محتوایی فاخر یک شبکه اجتماعی فعال ایجاد کنند.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه حج شناخت و معرفت انسان را بیشتر میکند، گفت: گناه زدایی از انسان، زمینه بهشتی شدن، بالا رفتن مراتب ایمان، ایجاد آرامش روحی، رشد فضائل اخلاقی، فاصله گرفتن از دنیا پرستی، تقویت ایمان به امامت و ولایت از برکات مناسک حج در وجود انسان و جامعه اسلامی است.

 

امام جمعه تبریز گفت: در حج انسان میتواند عاشق امام زمان (عج) شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه حج نمودار کوچکی از جامعه اسلامی برتر در دنیا است، خاطرنشان کرد: حج مظهر تمدن اسلامی، نمایش بزرگی و اخلاق و عامل وحدت بین مسلمان است.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.