دوشنبه 25 شهریور 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

فراخوان روحانیون کاروان‌های حج تمتع 98 اعلام شد

فراخوان روحانیون کاروان‌های حج تمتع 98 اعلام شد
مدیر جذب و ساماندهی معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: روحانیون واجد شرایط اعزام به حج تمتع 98 با ثبت نام در سامانه کارگزاران فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری آمادگی خود را برای اعزام به حج اعلام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علی پروانه مدیر جذب و ساماندهی معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج وزیارت با اشاره به تسریع در فرآیند تعیین روحانیون حج 98 اظهار داشت: حدود 650 روحانی واجد شرایط امسال، که احتمال دارد در حج 98 دعوت شوند برای ثبت نام و اعلام آمادگی فراخوان شده اند.

حجت‌الاسلام علی پروانه افزود: روحانیون واجد شرایط اعزام به حج تمتع 98 که این مدیریت برای آنها پیامک ارسال کرده است با مراجعه به صفحه شخصی خود در سامانه کارگزاران فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری به آدرس http://beseh-farhangi.hajj.ir حداکثر تاپایان روز شنبه 97/11/06 آمادگی خود را برای اعزام اعلام کنند و افرادی که در حج 98 امکان اعزام ندارند، انصراف خود را بوسیله همین سامانه اعلام نمایند.

وی اضافه کرد: روحانیونی که انصراف می دهند، از فهرست سال 98 حذف و در صورت داشتن شرایط در اولویت اعزام سال 99 قرار خواهند گرفت و جهت حفظ قابلیت برنامه ریزی، تنها افرادی اعلام آمادگی نمایند که از فراهم بودن شرایط خود اطمینان دارند زیرا انصراف بعد از اعلام آمادگی می‌تواند به محدودیت در اعزام‌های بعدی ایشان منجر شود.

این مقام مسئول در بعثه اضافه کرد: طول دوره حج98 احتمالا 35تا40 روز خواهد بود و با توجه به ضرورت همراهی روحانیون کاروان ها در طول سفر و مدت زمان اعزام و برگشت تدریجی کاروان­ها، حتما به نحوی برنامه ریزی کنند که در کل دوره سفر حضور داشته باشند زیرا امکان برگشت پیش از موعد فراهم نیست.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای موسم حج افرادی که به دلیل پزشکی، توان همراهی در کاروان را ندارند حتما از اعلام آمادگی خودداری نمایندو امسال تمامی روحانیون، معین و معینه‌ها جهت احراز توانایی جسمی لازم، توسط هیأت پزشکی مورد معاینات و آزمایش پزشکی قرار خواهند گرفت.

وی با تاکید براینکه استعلام فعلی به معنی دعوت برای حج 98 نخواهد بود، اظهار داشت: این مرحله از فراخوان روحانیون حج تنها جهت کسب اطلاع برای برنامه‌ریزی‌های بعدی است و داوطلبانی که برای اعزام در حج 98 اعلام آمادگی می‌نمایند پس از تعیین تعداد دقیق کاروان هر استان براساس اولویت بومی بودن به استان تخصیص داده خواهند شد و معین ومعینه های کاروانها نیز بلافاصله بعد از تخصیص روحانیون دعوت می شوند.

وی با اشاره به اینکه افراد فراخوان شده روحانیون دارای پرونده فعال اعزامی در سالهای 94 و پیش از آن می‌باشند، افزود: روحانیونی که قبل از سال 90 اعزام شده‌اند برای برگشت به چرخه اعزام باید آمادگی خود را به صورت مکتوب به مدیریت جذب و سازماندهی منعکس نمایند تا در صورت ایجاد فرصت از ظرفیت ایشان بهره برداری شود. همچنین در صورت عدم اعلام آمادگی افراد فراخوان شده و عدم تأمین نیازها، گروههای بعدی برای تکمیل ظرفیت اعلام خواهند شد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.