ﺳﻪشنبه 12 مرداد 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

زائران تبریزی پا در جاده عشق/ صدور 55 هزار و 195 ویزا برای زوار آذربایجان‌شرقی و غربی

زائران تبریزی پا در جاده عشق/ صدور 55 هزار و 195 ویزا برای زوار آذربایجان‌شرقی و غربی
امیر روحی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج در خصوص تعداد ویزای صادر شده برای زائران کربلای معلی در استان اظهار داشت: تا به امشب 55 هزار و 195 ویزا برای زائران استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی صادر شده که ...

بیش از یک هفته‌ای می‌شود که زائران ایرانی بار بسته و ویزای سفر دریافت کرده‌اند تا پا در جاده‌ای بگذارند که سرمقصدش عشقی شور انگیز است. زائران کربلای حسینی یک به یک با دریافت گذرنامه و بستن مختصر لوازم سفری راهی همایشی چند ده میلیونی شده‌اند که جهانیان از عظمت و شور آن انگشت به دهان مانده‌اند.

زوار آذربایجان‌شرقی نیز به مانند سال‌های گذشته چند روزی است که راهی مرز مهران می‌شود تا همراه با سایر شیعیان و دوستداران امام حسین(ع) در همایش میلیونی پیاده‌روی اربعین شرکت کنند. این روزها اگر عازم سرزمین عشق هم که نباشیم کم نیستند دوستان و آشنایانی که راهی این سفرند و ماییم که مانده‌ایم به حسرت تماشا و التماس دعاگویان.

گویی پا در این سفر عشق گذاشتن اجازه از ارباب می‌خواست و خوش به سعادت آنانی که اجازه‌نامه‌شان را اباعبدالله حسین علیه السلام امضا کرده است. کم نیستند زائرانی که طول سال برای این سفر لحظه شماری کرده‌اند و این روزها با کوله باری اندکی راهی سفر عشق شده‌اند.

 

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی: صدور 55 هزار و 195 ویزا برای زائران آذربایجان‌شرقی و غربی

امیر روحی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج در خصوص تعداد ویزای صادر شده برای زائران کربلای معلی در استان اظهار داشت: تا به امشب 55 هزار و 195 ویزا برای زائران استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی صادر شده که با توجه به اینکه تا پنج روز صدور ویزا ادامه خواهد داشت این رقم قطعا افزایش خواهد داشت.

وی ادامه داد: سال گذشته نزدیک به 70 هزار ویزا صادر شده بود که اگر در پنج روز آینده روزانه سه هزار ویزا صادر شود این رقم امسال نیز به همین ترتیب خواهد بود.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان شرقی در خصوص موکب‌های آذربایجان‌شرقی توضیح داد: استان ما 20 موکب در شهرهای مهران، کربلا وسامرا خواهد داشت و آماده پذیرایی از زائران می‌باشد.

وی در خصوص مراکز ثبت نام ویزا برای پیاده‌روی اربعین نیز گفت: 170 دفتر حج و زیارت در سطح استان ثبت نام اولیه را انجام می‌دهند و هفت نفر عراقی نیز در نمایندگی عراق در تبریز برای صدور ویزا مشغول می‌باشند.

روحی ملکی یادآور شد: بنده و همکارانم شبانه روز در این نمایندگی مستقر و آماده خدمت به زائرین هستیم به طوریکه روزانه سه هزار ویزا صادر می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پروازی از تبریز به عراق برای اربعین برقرار شده یا خیر، خاطرنشان ساخت: متاسفانه علی‌رغم تمام یگیری‌ها از استاندار، معاون سیاسی، سازمان حج و زیارت و شرکت‌های هواپیمایی تاکنون راضی نشده‌اند که به استانی به این بزرگی پروازی اختصاص دهند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.