پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

صدور ۴4 هزار روادید اربعین/۱۰هزار نفر هنوز مدارک نداده اند

صدور ۴4 هزار روادید اربعین/۱۰هزار نفر هنوز مدارک نداده اند
مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی از صدور ۴4 هزار روادید برای زائران اربعین حسینی استان های آذربایجان شرقی و غربی صادر شد.

امیر روحی ملکی ظهر امروز جمعه در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این مطلب ابراز داشت: با تلاش شبانه روزی پرسنل حج و زیارت استان و پیگیری های لازم از کنسولگری موقت عراق در این اداره کل روند صدور روادید ثبت نام کنندگان در سامانه سماح با شتاب در حال انجام است.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلی در صدور روادید به وجود آمده بود گفت: چنین اتفاقی در استان رخ نداده و روادید زائران آذربایجان شرقی و غربی در مدت زمان ۷۲ ساعته مقرر تهیه و ارسال می شود و سوء تفاهم به وجود آمده ناشی از تاخیر برخی زوار عزیز در فاصله انداختن بین ثبت نام و ارایه مدارک به دفاتر زیارتی است.

 

روحی با تاکید بر اینکه روادید برخی از زائران در کمتر از ۴۸ ساعت نیز صادر شده است افزود: تاکنون بيش 53 هزار نفر از استانهای آذربایجان شرقی و غربی در سماح ثبت نام کرده اند که متاسفانه ۱۰ هزار نفر از ثبت نام کنندگان تاکنون مدارکی تحویل این اداره کل نداده اند و مراجعه دقیقه آخری آنها قطعا موجب بروز اخلال در کارها و احیانا ناکامی در دریافت روادید می شود.

 

مدیرکل حج و زیارت استان از عموم زائران ثبت نام کننده در سامانه سماح خواست تا به محض ثبت نام در این سامانه مدارک خود را تحویل دفاتر زیارتی مجاز بدهند تا کار صدور روادید آنها با شتاب بیشتری و در اسرع وقت انجام شود.

 

روحی همچنین اظهار داشت: از کل ثبت نام کنندگان دو استان ۳7هزار نفر از آذربایجان شرقی و ۱6 هزار نفر از آذربایجان غربی هستند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.