چهارشنبه 25 تیر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

مسلمین می توانند اقتدار خود را به جهان نشان دهند

مسلمین می توانند اقتدار خود را به جهان نشان دهند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: اگر مسلمانان با اتحاد از امکانات در اختیارتشان و از نعمات الهی استفاده کنند و به عبارت دیگر یک روز شیرهای نفتشان را روی دنیا می‌بستند، آن وقت معلوم می‌شد که منظور از اقتدار اسلام چیست.

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت آذربایجان شرقی حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز سخن می گفت بر ضرورت استفاده از فرصت حج برای تجلی اتحاد اسلامی و شکست استکبار جهانی تاکید کرد.

وی با تأکید به اینکه زمینه تحول در حج زیاد است، توضیح داد: تمام حجاجی که مشرف می‌شوند، وقتی به میقات می‌آیند، لباس دوخته شده را از تن در می‌آورند زیرا کسی که لباس دوخته را خارج کند در حقیقت از خود هرگونه منیت و معصیت را دور می‌سازد. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کرد: با اینکه همه جای مسجدالحرام، مسجد است ولی بعد احرام واجب است تا نماز را پشت مقام ابراهیم بخواند و این قانون را خدا خواسته و دلیل هم دارد چراکه خداوند می‌خواهد تا ابراهیم بت‌شکن را اسوه قرار دهیم.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر تصریح کرد: بهترین قدرت را خداوند اتحاد بین مسلمانان دانسته تا از این طریق سران اسلام بیدار شده و مقابل اقدامات استکبار ایستادگی کنند.

وی اظهار داشت: اگر مسلمانان با اتحاد از امکانات در اختیارتشان و از نعمات الهی استفاده کنند و به عبارت دیگر یک روز شیرهای نفتشان را روی دنیا می‌بستند، آن وقت معلوم می‌شد که منظور از اقتدار اسلام چیست.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه می‌توان از فرصت حج برای سامان دادن امور مسلمانان استفاده کرد، افزود: طبق فرمایش پروردگار اگر مال غیر در اموال حاجی باشد، حج‌ وی قبول نیست و همچنین باید به آداب سفر حج از جمله طلب حلالیت توجه کرد چراکه این موضوع‌ها می‌تواند در ارتقای امنیت اقتصادی و کاهش پرونده‌های دادگستری کمک کند.

حجت‌الاسلام قاضی عسکر با بیان اینکه حج یک حرکت و فریضه جهان شمول است و می‌تواند جامعه‌ را اصلاح کند، گفت: طبق فرمایش امام راحل(ره) حج مناسک زندگی است و درس زندگی به ما می‌دهد و مشکلات جهان اسلام را حل می‌کند و پیوند اخوت را مستحکم می‌کند؛امیدواریم حجاج که نماینده و سفرا هستند، بتوانند امسال این نقش را ایفا کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.