دوشنبه 07 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

دومين همايش اسرار و معارف حج تبريز برگزار شد

دومين همايش اسرار و معارف حج تبريز برگزار شد
همايش اسرار و معارف حج با حضور زائران و عاملان حج تمتع استان آذربايجان شرقي در محل امامزاده سيدحمزه تبريز برگزار شد.

همايش اسرار و معارف حج با حضور زائران و عاملان حج تمتع استان آذربايجان شرقي به همت دفتر نمايندگي بعثه‌ مقام معظم رهبري و با همكاري سازمان حج و زيارت استان در محل امامزاده سيدحمزه تبريز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمين نجف آقازاده از روحانيون پيشكسوت حج در اين همايش با اشاره به آيه شريفه 27 سوره حج( و اءذن فـى النـاس بـالحـج يـاءتـوك رجـالا و عـلى كل ضامر ياءتين من كل فج عميق) مي فرمايد؛ مردم را دعوت عمومي به حج كنيد تا پياده و سواره از هر راهي به سوي خانه خدا بيايند.

وي با اشاره به اينكه انسان مومني كه به سوي خدا مي رود بايد حق الناسي را كه بر گردن دارد ادا كند و در دل خود كينه اي نداشته باشد و زماني كه آماده شديد به سوي كعبه حركت كنيد.

وي در ادامه خطاب به زائران بيت الله الحرام گفت: در موقع احرام جدا شدن از همه ظواهر دنياست بايد در احرام لباس بندگي دنيا را از تن بيرون آوريم و لباس طاعت و عبوديت بپوشيم با پوشيدن لباس احرام از خداوند مهربان مي خواهيم ما را در راه خدمتگزاري به دين او ياري كند و براي گام نهادن در اين مسير كمر همت ببنديم و لباس سفيدي برتن مي كنيم. و وقتي وارد كعبه شدي سجده شكر بجا بياوريد و طواف خانه خدا را انجام داده و با خود بگوييد خدايا هر چه هستي تو هستي من هيچ نيستم.

حجت الاسلام آقازاده در پايان عرفات را آخرين ايستگاه بخشش گناهان براي بندگان دانست و گفت: اگر كسي در ماه مبارك رمضان بخشيده نشود راهي ديگر ندارد جز در عرفات؛ زيرا در سال بهترين روز دعا كردن روز عرفه است.

همچنين حجت الاسلام ايران‌نژاد، مسؤول بعثه مقام معظم رهبري در استان آذربايجان‌شرقي در سخناني به ارايه گزارشي از اقدامات و فعاليت هاي صورت گرفته براي ارتقاي سطح معرفتي زائران بيت الله الحرام پرداخت.

گفتني است، همزمان با اين همايش كه براي حضور عموم مردم آزاد بوده است؛ روحانيان و مبلغان حوزوي در قالب خيمه هاي معرفت در محوطه امامزاده سيدحمزه تبريز پاسخگوي سؤالات شرعي زائران بودند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.