پنجشنبه 08 اسفند 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت: ۵۶ سال؛ ميانگين سني زائرین حج ۹۷

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت: ۵۶ سال؛ ميانگين سني زائرین حج ۹۷
رئيس مركز پزشكي حج و زيارت با بيان اينكه معاينات پزشكي حج به پايان رسيده است، گفت: حدود ۷۱ هزار نفر معاينه شدند كه طي اين معاينات مشخص شد بسياري از زائران به فشارخون بالا و ديابت دچار هستند و ميانگين سني نيز ۵۶ سال است.

سيدعلي مرعشي، رئيس مركز پزشكي حج و زيارت در گفت‌وگو با ايكنا گفت: در طول دوران معاينات، حدود ۷۱ هزار نفر معاينه شدند كه از اين تعداد ۶۰ هزار و ۷۰۰ نفر مورد تاييد قرار گرفتند و مابقي در حال بررسي‌اند. در مجموع، ۱۷۴ نفر استطاعت جسمي لازم براي مناسك حج را نداشتند و مردود شدند، ۳۵۰ نفر هم به كميسيون‌ها ارجاع داده شدند.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت افزود: ميانگين سني زائران حج امسال، ۵۶ سال است. ۱۵۲۱ نفر از آقايان و خانم‌هاي زائر نيز بالاي ۸۰ سال سن دارند و ۸۶ نفر هم زير ۱۸ سال هستند، مثل سال‌هاي گذشته زائران ما بيماري‌هايي دارند كه بايد بر آن‌ها مراقبت و مواظبت صورت گيرد از جمله: فشار خون بالا كه ۱۷ هزار نفر به آن دچار هستند و ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر هم ديابت دارند.

وي همچنين در پاسخ به اين سوال كه تمهيدات مركز پزشكي حج و زيارت براي زائران عتبات در ماه مبارك رمضان چه خواهد بود؟ گفت: ما منتظر هستيم كه سازمان حج و زيارت تاريخ دقيق اعزام‌هاي ماه مبارك را اعلام كند تا چيدمان گروه‌هاي پزشكي خود را در شهرهاي مقدس نجف، كربلا و كاظمين آغاز كنيم البته اعزام‌ها معمولاً از ۱۷ و ۱۸ رمضان شروع مي‌شود. ما همه امكاناتي را كه در طول سال در درمانگاه‌ها به زائران ارائه مي‌دهيم در ماه مبارك هم ارائه مي‌كنيم اما با اين تفاوت كه مدت زمان ماموريت نيروها را افزايش مي‌دهيم. هر سال هم سعي شده كه متخصص داخلي و متخصص قلب در اين تيم‌ها حضور داشته باشند .

برچسب ها : حج تمتع، حج 97
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.