جمعه 04 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

اعزام‌هاي زائران عتبات بصورت استاني /توجه به موضوع امنيت در اعزام‌هاي استاني

اعزام‌هاي زائران عتبات بصورت استاني /توجه به موضوع امنيت در اعزام‌هاي استاني
رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره به لزوم خدمات رساني مناسب و با قيمت مناسب به زائران عتبات عاليات گفت: اعزام‌هاي استاني در بسته‌هاي مختلف و زير نظر سازمان حج و زيارت به مردم ارائه مي‌شود.

حميد محمدي رئيس اين سازمان در نشست مديران سازمان حج و زيارت ضمن بررسي برنامه‌هاي انجام شده در حوزه حج تمتع و عتبات عاليات اظهار كرد: با توجه به فرصت محدود تا شروع اعزام‌هاي حج، بايد برنامه‌هاي مرتبط با آموزش، تغذيه و تداركات هر چه سريعتر نهايي شود.

وي با بيان اينكه مشاعر يكي از مهمترين بخش‌هاي حج تمتع است، توضيح داد: مشاعر اوج كار اجرايي حج تمتع محسوب مي‌شود، بنابراين بايد براي جلوگيري از بروز مشكل و مسائل مختلف، برنامه‌ريزي دقيقي داشته باشيم.

رئيس سازمان حج و زيارت افزود: برنامه‌ريزي استفاده بهينه از فضاي بسيار محدود در منا با توجه به اقامت سه روزه زائران، و اطلاع رساني دقيق و جامع به حجاج بسيار حائز اهميت است كه بايد در فرصت باقيمانده و هرچه سريع‌تر اين موضوعات مورد توجه قرار گيرد.

وي در ادامه به موضوع عتبات عاليات و برنامه ريزي مدون در اين حوزه تاكيد كرد و گفت: در اين حوزه راهكار ما برون رفت از فضاي فعلي و كم كردن دغدغه‌هاي زائران است.

رئيس سازمان حج و زيارت تصريح كرد: يكي از مهمترين راهكارها در حوزه عتبات عاليات توجه به اعزام‌هاي استاني است، بنابراين اين مهم از اين پس با جديت دنبال مي‌شود و بايد سازوكار آن نيز هرچه سريعتر فعال شود.

وي افزود: تمامي شركت‌هاي مركزي كارگزاران در استان‌ها داراي مجوز اعزام به عتبات عاليات هستند و روند قانوني برنامه‌هاي خود را هر چه سريعتر آغاز كنند.

رئيس سازمان حج و زيارت ادامه داد: اعزام‌هاي استاني بايد با اصول و برنامه‌هاي قبل همانند امنيت، پزشكي، بيمه، مسائل فرهنگي و خدماتي زائران تطابق داشته باشد و تغييري در اين زمينه صورت نگيرد.

به گفته محمدي، بسته‌هاي سفر ارائه شده از سوي استان‌ها بايد به سرعت و پس از ثبت سيستمي، مورد بررسي قرار گيرد.

وي تاكيد كرد: اميدواريم با اين برنامه‌ريزي شاهد رضايتمندي هر چه بيشتر زائران حوزه عتبات عاليات باشيم. در حال حاضر اصلاح فضاي اعزام‌هاي عتبات عاليات، منوط به اصلاح خدمات با كيفيت و با قيمت مناسب در اين حوزه است.

محمدي اظهار كرد: موضوع امنيت زائران عتبات عاليات خط قرمز ما محسوب مي‌شود و در اعزام‌هاي استاني نيز بايد اين مهم مورد توجه ويژه قرار گيرد.

رئيس سازمان حج و زيارت اظهار كرد: همان شيوه‌اي كه براي حمايت از شمسا در برنامه ريزي‌ها و اعزام‌ها انجام مي‌گرفت، براي اعزام‌هاي استاني نيز بايد در دستور كار قرار گيرد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.