ﺳﻪشنبه 21 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

راه اندازي سفرعمره درسال 97 / اعزام زائران حج آينده به عربستان از اوايل ماه ذي القعده

راه اندازي سفرعمره درسال 97 / اعزام زائران حج آينده به عربستان از اوايل ماه ذي القعده
نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ابراز اميدواري كرد كه حج سال آينده؛ حجي مطلوب باشد تا در نتيجه مقدمات سفرعمره نيز فراهم شود.

حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكرنماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در آخرين جلسه شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت در سال 96 با اشاره به هماهنگي و وحدت موجود ميان بعثه و سازمان حج تاكيد كرد: با تدابير اتخاذ شده و برنامه ريزي هاي صورت گرفته آرامش خوبي در حوزه حج و زيارت وجود دارد و انتظار داريم در سال 97 شاهد برگزاري حجي آرام و مطلوب باشيم تا انشاءالله مقدمات سفرعمره نيز در سال آينده فراهم شود.

درجلسه امروز آقاي حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت ازاعزام زائران حج آينده به عربستان از اوايل ماه ذي القعده خبر داد و حداقل طول سفر را 28 و حداكثر آن را حدود40 روز اعلام كرد.

آقاي اكبر رضايي معاون حج و عمره نيز در اين باره افزود: ثبت نام قطعي بيش از هفتاد هزار از دارندگان فيش هاي اولويت دار در كاروان ها انجام شده است و ثبت نام ظرفيت باقيمانده در برخي استانها نيز با آرامش ادامه دارد.

درادامه اين جلسه آقاي محمد آزاد معاون معاون توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زيارت از اقدامات صورت گرفته براي تامين ارز درحوزه حج و زيارت گزارش داد و حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر ازدست اندركاران اين حوزه خواست با اطلاع رساني از راههاي مختلف؛ موجبات آرامش خاطر هرچه بيشتر زائران را در سفر هاي زيارتي فراهم آورند.

اين جلسه با گزارش آقايان مرتضي آقايي مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت و محمد جواد دانشيار مديرعامل شركت شمسا درباره دوره هاي نوروزي عتبات ادامه يافت و آقاي آقايي اظهارداشت: با برنامه ريزي انجام شده امسال شاهد بيشترين اعزام كاروان و سفرهوايي به عتبات خواهيم بود.

درادامه دكترسيدعلي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمربه افزايش ده درمانگاه دركربلا، نجف و كاظمين براي ارائه خدمات بهتر به زائرات عتبات درايام نوروز اشاره كرد و افزود: درحوزه حج نيز تعداد درمانگاهها و تركيب نيروهاي درماني در مدينه منوره مشخص شده و در خصوص مكه مكرمه نيز رايزني با كارشناسان سازمان حج و زيارت ادامه دارد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.