پنجشنبه 01 اسفند 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

در مصاحبه مدیر حج استان با آناج:پرداخت جريمه راه برگشت شركت‌هاي غيرمجاز را هموار مي‌كند.

در مصاحبه مدیر حج استان با آناج:پرداخت جريمه راه برگشت شركت‌هاي غيرمجاز را هموار مي‌كند.
روحی ملکی گفت: هزینه‌های داخلی سفر به عتبات افزایش چندانی نداشته و افزایش صورت گرفته به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت دلار که بر اساس نرخ آزاد محاسبه می‌شود.

امیر روحی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج با اشاره به شروع پیش‌ ثبت‌نام عتبات عالیات برای عید نوروز اظهار داشت: به قید قرعه افراد برای اعزام مشخص خواهند شد اما هنوز سهمیه‌های استان مشخص نشده و به محض مشخص شدن تقسیم‌بندی صورت می‌گیرد و امسال بنا بر افزایش سهمیه وجود دارد.

وی ادامه داد: سازمان حج‌و زیارت از طریق شرکت مرکزی استان که زیر مجموعه سازمان حج و زیارت می‌باشد، طرح نوین عتبات به صورت استانی را مطرح کرده‌ که شرکت‌های مرکزی حج و زیارت استان با مراجعه به شهرهای نجف، کاظمین و کربلا در جهت کاهش نرخ هزینه سفر هتل اجاره کرده و خدمات ارائه دهند.

مدیر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این طرح برای مقابله با شرکت‌های بدون مجوز سازمان حج‌وزیارت صورت گرفته، عنوان کرد: متاسفانه این شرکت‌ها به صورت غیرمجاز اقدام به اعزام زائر می‌کنند و سازمان حج و زیارت با شناسایی این شرکت‌ها نسبت به معرفی و شکایت اقدام کرده اما شرکت‌های غیرمجاز با پرداخت جریمه قضایی این بار دیگر به فعالیت می‌پردازند.

وی افزود: اگر اتفاقی برای این شرکت‌ها در عراق رخ دهد هیچکس پاسخگو نبوده و آنها نیز خود درمانده می‌شوند، متاسفانه این شرکت‌ها مبلغ خدماتی بسیاری نظیر مراجعه به بیمارستان‌های هلال احمر را دریافت کرده اما در عراق این پول را به زائرین پرداخت نمی‌کنند و یا مبالغ اضافی تحت عناوین مختلف دریافت می‌کنند که سازمان حج‌و زیارت درصدد مقابله با این شرکت‌هاست و از ارگان‌های زیربط برای مقابله با این شرکت‌ها درخواست کمک داریم.

روحی ملکی در خصوص نحوه پیش‌ ثبت‌نام حج تمتع متذکر شد: پیش ثبت‌نام حج تمتع در سایت https://reserve.haj.ir صورت می‌گیرد و کسانی‌که تا سی‌ام آبان سال 85 ثبت‌نام انجام داده‌اند برای پیش ثبت‌نام مراجعه و اطلاعات خود را تکمیل کرده تا بر اساس این پیش ثبت‌نام، مرکز سهمیه استان ما را مشخص کند، قابل ذکر است با افزایش آمار پیش ثبت‌نام تعداد سهمیه ما نیز افزایش پیدا می‌کند. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش بیست درصدی هزینه‌های عتبات عالیات نسبت به سال گذشته خاطرنشان ساخت: هزینه‌های داخلی ما افزایش چندانی نداشته و این افزایش به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت دلار که بر اساس نرخ آزاد محاسبه می‌شود صورت گرفته است.

مدیر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی 80 درصد هزینه‌های سفر را ارزی دانست و تاکید کرد: در تلاشیم با افزایش تعداد پروازهای هواپیمایی در هفته آینده برای سفر عتبات، خدمات به زائرین نیز افزایش پیدا کند.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.