شنبه 25 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

تعداد دقيق حاجيان ايراني ۸۶ هزار و ۳۰۰ نفر/ معطلي خود و كاروان در صورت داشتن لپ تاپ

تعداد دقيق حاجيان ايراني ۸۶ هزار و ۳۰۰ نفر/ معطلي خود و كاروان در صورت داشتن لپ تاپ
رييس سازمان حج و زيارت اظهار داشت: امسال به صورت دقيق ۸۶ هزار و ۳۰۰ زائر به حج تمتع مشرف مي‌شوند كه اين زائران در قالب ۵۹۰ كاروان سازماندهي شده‌اند.

حميد محمدي در جمع اصحاب رسانه در فرودگاه حضرت امام خميني (ره) افزود: ‌۳۰۰ كاروان از ۵۹۰ كاروان، مدينه قبل هستند كه از ۸ مرداد سفر آنان آغاز و تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت. ضمن اينكه ۲۹۰ كاروان هم مدينه بعد هستند كه اعزام آنها از ۱۴ مرداد آغاز و تا ۳ شهريور ادامه خواهد داشت كه پروازهاي آنها به جده است.

رييس سازمان حج و زيارت تصريح كرد: در حال حاضر بيش از ۱۱ هزار نفر از حجاج ايراني در مدينه مستقر هستند و اولين گروه از حجاج ايراني هم روز شنبه از مدينه به مكه مكرمه مشرف و محرم خواهند شد.

وي خاطرنشان كرد: از روز پنج‌شنبه هيات كنسولي ايران در عربستان حضور پيدا كرده‌اند كه يك تيم از آنها در مدينه و تيم ديگر در مكه مستقر مي شود.

محمدي اظهار داشت: اوضاع مكه و مدينه در زمينه مسائل اقامتي، بهداشتي و تغذيه‌اي خوب گزارش شده است.

وي درباره آخرين تمهديدات انديشيده شده براي حجاج ايراني گفت: امسال نسبت به سال‌هاي گذشته تفاوت‌هايي در ارائه خدمات به حجاج ايراني داريم به طوري كه تدابير ويژه‌اي در ايام تشريق و عرفات در نظر گرفته‌ايم. ضمن اينكه به دليل گرماي زياد در چادرهاي عرفات تلاش شده با نصب كولرهاي گازي و ايجاد فضاي مطلوب، حجاج از فضاي معنوي استفاده بهتري كنند.

رييس سازمان حج و زيارت افزود: برنامه‌ريزي‌هاي جديدي در رفت و آمدهاي گروهي حجاج صورت گرفته و با وزارت حج عربستان هماهنگي‌هاي خوبي در زمينه تردد حجاج شده است تا مشكلي در اين زمينه نداشته باشيم.

وي در مورد حضور نوع خدمات ارائه شده تيم كنسولي ايران در عربستان به حجاج تصريح كرد: ‌تيم كنسولي قرار است همان خدماتي را كه به يك شهروند ايراني در هر كشوري ارائه مي‌دهند در قبال حجاج هم داده باشند ضمن اينكه هر سال حوادثي به صورت عادي مانند بازگشت بيماران بدحال، مرگ و مير عادي و ناشي از تصادف رخ مي‌دهد كه تيم‌هاي كنسولي بر اساس وظيفه خود اقداماتي را در قبال آنها انجام مي‌دهند.

محمدي درباره حمل لپ تاپ توسط حجاج ايران به عربستان و بروز برخي مشكلات در اين زمينه گفت: سعودي‌ها در زمينه ورود لپ تاپ به كشورشان حساسيت داشته و بازرسي مي كنند ضمن اينكه در جلسات مختلف آموزشي و توجيهي به حجاج تاكيد كرديم اگر ضرورت و نيازي به لپ تاپ ندارند بهتر است اين وسيله را به عربستان نياورند.

وي خاطرنشان كرد:‌ سعودي‌ها حين بازرسي لپ تاپ‌ها را توقيف و بعدا آنها را عودت مي‌دهند لذا بهتر است لپ تاپ را با خود حمل نكنند تا مشكل احتمالي بوجود نيايد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.