شنبه 25 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

فرد مستطیعی که عمدا فریضه حج را بجا نیاورد؛ رکنی از ارکان الهی را از بین برده است

فرد مستطیعی که عمدا فریضه حج را بجا نیاورد؛ رکنی از ارکان الهی را از بین برده است
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در همایش زائران بیت الله الحرام گفت: هرکس مستطیع شود و عمدا فریضه حج را بجا نیاورد؛ رکنی از ارکان الهی را با خود از بین برده است.

به گزارش ائل ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در همایش زائران بیت الله الحرام با بیان اینکه سفر حج، سفر بسیار بزرگی است؛ گفت: بر اساس روایتی اسلام بر ۵ رکن نماز، روزه، زکات، حـج و ولایت استوار است.

وی ضمن تاکید بر اینکه حج یکی از ارکان دین اسلام است؛ ادامه داد: هرکس مستطیع شود و عمدا فریضه حج را بجا نیاورد؛ رکنی از ارکان الهی را با خود از بین برده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: تشرف به سفر حج پاسخ به ندای ملکوتی حق است و این را باید قدر بدانید.

امام جمعه تبریز ضمن تاکید بر استفاده معنوی حجاج از این سفر معنوی، بیان داشت: در کنار خانه کعبه و مسجدالنبی(ص) و قبرستان بقیع برای همه مسلمانان  و موفقیت و پیروزی نظام اسلامی دعا کنید.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم تاکید کرد: در طول سفر حج برای طول عمر رهبر معظم انقلاب دعا کنید تا با وجود ایشان جهان اسلام را هدایت شود و همچنین شهدا، پدر و مادرتان و همه ملتمسین دعا را یاد کنید.

گفتنی است همایش حجاج بیت الله الحرام عصر امروز با حضور مدیران کاروان ها در محل دانشگاه تبریز و با حضور زائرین حج تمتع برگزار شد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.