جمعه 26 شهریور 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

صدور رواديد الكترونيكي زائران حج 96 آغاز شد

صدور رواديد الكترونيكي زائران حج 96 آغاز شد
سرپرست معاونت امور حج و زيارت سازمان حج و زيارت گفت: عمليات اجرايي صدور رواديد الكترونيكي 86 هزار و 500 زائر حج تمتع سال جاري آغاز شد.
نصرالله فرهمند گفت: نسخه رواديد صادرشده زائران ايراني چاپ و آماده شده است و امسال با توجه به توافق‌هاي صورت گرفته با حج و زيارت عربستان، تمام رواديدهاي زائران ايراني در تهران صادر مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين كه درباره صدور رواديد الكترونيكي تمام برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است، اظهاركرد: در رواديد صادر شده خدمات اسكان، حمل و نقل، تداركات ، تغذيه و ديگر خدمات رفاهي زائران ايراني درنظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت امور حج و زيارت سازمان حج و زيارت با بيان اين كه اين رواديد در كمتر از 48 ساعت صادر مي‌شود، خاطرنشان كرد: طي اين مدت،كارهاي لازم در وزارت خارجه و سازمان حج عربستان براي صدور رواديد الكترونيكي انجام مي شود.

فرهمند تاكيد كرد: صدور رواديد براي زائران ايراني هيچ هزينه‌اي ندارد و مدت اعتبار آن ويژه موسم ايام حج 96 و تا 15 محرم (14 مهرماه) خواهد بود و قطعا تا آن زمان تمام زائران ايراني به كشور بازگشته اند.
وي ادامه داد: رواديد صادره شده چاپ شده و به زائران ارائه مي‌شود و به محض صدور رواديدبه مراكز استان ها و شهرستان ها ارسال مي‌شود.

سرپرست معاونت امور حج و زيارت سازمان حج و زيارت همچنين گفت: صدور رواديد تا 29 ذي القعده (31 مردادماه 96) ادامه دارد، اولين كاروان زائران حج 96، نهم مرداد امسال از فرودگاه امام خميني(ره)‌ تهران براي انجام مراسم حج عازم عربستان مي شود.

وي تاكيد كرد: همچنين نيروهاي ستادي سازمان حج و زيارت از امروز (شنبه) براي آماده‌سازي و ارائه بيشتر خدمات در زمينه اسكان، تغذيه، تداركات و ديگر مسائل زائران وارد مكه، مدينه و جده مي‌شوند.

امسال  86 هزار و 500 زائر ايراني پس از يك سال وققه براي انجام مناسك حج راهي عربستان مي‌شوند.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.