شنبه 25 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

بازدید مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی از جلسات آموزشی زائرین حج 96

بازدید مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی از جلسات آموزشی زائرین حج 96

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت آذربایجان شرقی، مدیر حج وزیارت آذربایجان شرقی در بازدید از جلسات آموزشی زائرین حج تمتع 96 با حضور در سالن همایش شرکت مرکزی کارگزاران امور زیارتی استان در پنجمین جلسه آموزشی زائرین کاروان 11003 شرکت و در دیدار  خود با عوامل و زائرین این کاروان با اشاره به جو سازی های اخیر علیه اعزام ایرانیان به حج سالجاری اشاره کرده و گفت: برخی از فرصت طلبان و به اصطلاح روشنفکران تلاش کردند تا در فضاهای مجازی، فضای حج سالجاری را مسموم جلوه دهند و در مقابل خواست ملت برای حضور در کنگره عظیم حج بایستند و علی رغم همه این تلاش های بیهوده، با خواست پروردگار متعال و همت مردم شریف و مومن ایران اسلامی امسال حج برای ایرانیان برکزار خواهد شد و زائران ایرانی به حج اعزام خواهند شد.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی در خصوص آمار اعزامی زائران ایرانی گفت:

در گذشته تعداد حجاج ما 64000 زائر بود ولی امسال این تعداد به 86500 زائر افزایش یافته که در قالب 590 کاروان که حدود 300 کاروان مدینه قبل و 290 کاروان مدینه بعد اعزام خواهند شد که این امر با تلاش مسئولین سازمان در مذاکرات صورت گرفت و افزایش35  درصدی را منجر گردید.

امیر روحی ملکی در خصوص ایستگاه پروازی زائرین حج آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و گفت:

زائرین محترم در سراسر کشور از 20 فرودگاه و ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی خواهند شد که ایستگاه تبریز(فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز) یکی از ایستگاه ها می باشد و زائرین حج این استان نیز با شرکت هواپیمایی سعودی به مدینه منوره مشرف خواهند شد.

وی همچنین نکاتی را نیز در خصوص مقدمات قبل و بعد از اعزام گفت:

زائرین عزیز بایستی دقت کافی را به تذکرات و توصیه های مدیران محترم و روحانیون گرامی کاروان ها که در حوزه های مختلف اجرایی، فرهنگی و معنوی می باشد داشته باشند که این امر باعث تسهیل اجرا امور جاری کاروان ها می شود.

همچنین در خصوص جامه دان های حجاج نیز باستی این نکات مورد توجه قرار گیرد که ابعاد و مشخصات جامه دان ها باید براساس استاندارد های اعلامی از سوی مدیران محترم باشد تا مشکلات برای زائرین به دنبال نداشته باشد.

وی در خصوص تشریفات اجرایی مربوط به فرودگاه و گمرگ گفت: چمدان ها 48 ساعت قبل از پرواز توسط زائرین در محل مورد نظر که مدیران محترم کارواها اعلام خواهند کرد جمع آموری و به فرودگاه انتقال داده می شود.

مدیر حج و زیارت استان درباره به همراه داشتن اشیا و داروهای ممنوعه نیز افزودند: از به همراه آوردن اشیا ممنوعه از قبیل چاقو، تیغ، ماشین ریش تراش و کارد و سایر مواردی که توسط مدیران کاروان ها اعلام خواهد شد جداً خودداری کنید.

همچنین حمل مواد مخدر ، داروهای روان گردان و سایر داروهایی که نبایستی زائرین آن را با خود به همراه داشته باشند که با همت همکاران عزیزمان در جعیت هلال احمر و مرکز پزشکی حج  زیارت لیست این داروها تهیه شده و در اختیار مدیران محترم کاروان ها قرار دارد.

روحی همچنین خواست تا زائرین عزیز به موقع و طبق روال 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند و تمامی مدارک خواسته شده را در دسترس خود نگه داشته باشند تا در هنگام ارائه با مشکل موجه نشوند.

روحی در خصوص اسکان زائرین در مدینه منوره اشاره کرد و افزود: از فرصت کمی که در مدینه خواهید داشت بهره کافی را ببرید و از بازار گردی خودداری نمایید و امر خرید را در ایران انجام دهید.

همچنین هنگام حضور در بقیع از بحث کردن با ماموران سعودی و مبلغین آنها خودداری نمائید و همچنین در حرمهای شریفین از بحث های دینی، مذهبی و سیاسی با زائرین سایر کشورها و عوامل سعودی خودداری نمایید.

همچنین در آخر نیز از زائرین حج امسال خواست تا در عربستان از سیستم حمل و نقل و اتوبوس های شهری که در مقابل هتل ها توقف می کنند و به سمت حرم حرکت می کنند استفاده نمایند و از سوار شدن به تاکسی و سایر وسائط نقلیه شخصی امتناع بورزند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.