دوشنبه 07 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست سازمان حج و زیارت برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست سازمان حج و زیارت برگزار شد
مراسم معارفه سرپرست سازمان حج و زیارت و تکریم مهندس سعید اوحدی برگزار شد.

در مراسم تکریم و معارفه رئیس و سرپرست سازمان حج و زیارت که عصر روز دوشنبه (ششم دی‌ماه) با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری و مدیران حج و زیارت برگزار شد، مهندس سعید اوحدی گفت:‌معمولا رسم است که در چنین برنامه هایی گزارش عملکردی ارائه می شود ولی به 2 دلیل امروز گزارش عملکرد سازمان را ارائه نمی دهم، اول به این دلیل که در آخرین جلسه وزیر ارشاد و شورای معاونین گزارش را ارائه کردم و دوم به این خاطر که آنچه در سازمان حج و زیارت به دست آمده، حاصل فعالیت خانواده حج و زیارت است و دلیلی ندارد که حاصل عملکرد این عزیزان را برای خودشان بازگو کنم. وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت در طول سه سال گذشته با بحران هایی رو به رو بوده است، اظهار داشت: فاجعه منا سخت ترین فاجعه درتاریخ حج و اسلام به شمار می رود که شاهد قربانی شدن هزاران نفر از زائران مان به خاطر سومدیریت و بی تدبیری مسئولین حج عربستان بودیم و حتی تصور آن روزها نیز برای مجموعه حج و زیارت سخت است


وی ادامه داد: به‌عنوان فردی که در جریان جزئیات فاجعه منا بوده، می گویم که اگر نبود نگاه حکیمانه و تدبیر مقام معظم رهبری امروز شرایط کاملا متفاوتی داشتیم

رییس سابق حج و زیارت بیان داشت: زمانی که اولین جلسه رسمی هیئت ایرانی با مقامات سعودی انجام شد، 118 پیکر از شهدای منا شناسایی شده بود که اجاره تحویل پیکرها را نمی دانند ولی بعد از نهیب تاریخی رهبری که فرمودند در صورت کوچک ترین بی احترامی به ابدان مطهر شهدا ایران پاسخ سختی خواهد داد، شاهد تغییر وضعیت بودیم

وی با بیان اینکه دیدار مسئولان حج و زیارت با مقام معظم رهبری باعث احیای دوباره ما شد، افزود: انسجامی که در خانواده بزرگ حج و زیارت وجود داشت باعث شد بتوانیم غیرممکن ها را ممکن کنیم، همچنین طرفیت عظیم، کارآمد و ولایت مدار سازمان حج و زیارت در کنار حضور مقام معظم رهبری عاملی هستند که باعث می شود سازمان از همه چالش ها عبور کرده و به قله های بالا برسد

وی خاطر نشان کرد: آرزویم ابن بود که حمید محمدی سکاندار سازمان حج و زیارت باشد و در کنار وی خدمت کنم

 

 حمید محمدی - سرپرست جدید سازمان حج و زیارت - نیز در سخنانی بیان کرد: ما نمی‌خواستیم بدون آقای اوحدی در این سازمان باشیم، چرا که در اصل انگیزه آمدنم به این سازمان فقط در کنار ایشان بودن بود.

او با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های زیارتی در عتبات عالیات افزود: امروز که حج و عمره تعلیق شده و جمعیت زائران عتبات رو به افزایش است، می‌فهیم که حرکت‌های انجام شده برای توسعه زیرساخت چقدر مهم بوده  و قرار است مسیر قبلی ادامه داده شود .

وی با اشاره به فعالیت‌های غیرمجاز در عتبات عالیات اظهار کرد: با وجود قوانین و مصوبات مختلف در مراجعی چون شورای عالی امنیت ملی، اما کماکان شاهد فعالیت‌های غیر مجاز در این حوزه هستیم. امیدواریم با حمایت وزیر محترم این مشکل حل شود.

محمدی افزود: البته با در نظر گرفتن حق زائر می‌دانیم باید ظرفیت‌ها ارتقا یابد تا علاوه‌بر اقدامات قانونی، به نوعی با ارتقا خدمات و ظرفیت مانع جریان‌های غیرمجاز شویم.

اکبر رضایی، مدیر حج و زیارت قم به نمایندگی از مدیران استان‌ها متنی را برای تقدیر از تلاش‌های سعید اوحدی و در حمایت از سرپرست جدید قرائت کرد.

همچنین در این مراسم توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح تقدیر نفیسی به مهندس  اوحدی اهدا و حکم سرپرستی حمید محمدی در سازمان حج و زیارت نیز به وی اعطا شد.

همچنین از سوی بعثه مقام معظم رهبری و رییس بنیاد شهید، لوح‌های جداگانه تقدیر به رییس پیشین سازمان حج و زیارت اهدا شد.

این مراسم با حضور سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی ، علی لیالی از روسای پیشین سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان کشور و همچنین جمعی از کارگزاران زیارتی و همکاران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت و شرکت های تابعه برگزار شد.

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.