یکشنبه 04 اسفند 1398
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

فرمانده نيروي انتظامي: در اربعين امسال بدون ويزا و گذرنامه معتبر امكان خروج از مرز امكان پذير نيست

فرمانده نيروي انتظامي: در اربعين امسال بدون ويزا و گذرنامه معتبر امكان خروج از مرز امكان پذير نيست
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: با توجه به تاكيد دولت عراق و ضرورت رعايت قوانين از سوي نيروي انتظامي، در اربعين امسال نيز بدون ويزا و گذرنامه معتبر امكان خروج زائران از مرز وجود ندارد.

سردار حسين اشتري چهارشنبه شب در حاشيه ديدار با مراجع عظام تقليد در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان كرد: ما بايد قوانين خود را در زمينه حضور زائران در مراسم اربعين حسيني رعايت كنيم و هر توافقي را كه با دولت عراق رسيديم را نيز عملياتي مي كنيم و مسئولان عراقي نيز طبق سنوات گذشته، بر ارائه ويزا تاكيد دارند.

وي ادامه داد: مردم از ابتدا بايد به فكر تهيه ويزا باشند و كساني كه مدارك نداشته باشند بازگردانده خواهند شد.

اشتري خاطرنشان كرد: هم اكنون وضعيت صدور گذرنامه بسيار خوب است و دفترهاي صدور گذرنامه به صورت تمام وقت آماده پاسخگويي به مردم هستند و در چند روز قبل از اربعين نيز شيفت هاي خود را بيشتر وساعت كار را افزايش خواهيم داد.

وي به مردم توصيه كرد: تهيه ويزا و گذرنامه را براي روزهاي پاياني نگذارند و از اكنون به فكر تهيه مدارك خود باشند و در سايت حج و زيارت نيزثبت نام كنند و بدانند بدون ويزا دولت عراق اجازه خروج زائران از مرز را نمي دهد.

فرمانده نيروي انتظامي گفت: امسال دو ميليون تن از مردم ما زائران اربعين حسيني هستند و امنيت آنها در بين راه، در جاده ها و تسهيل در تردد رفت و برگشت بر عهده نيروي انتظامي است و با تجربه خوبي كه از گذشته داريم امسال ميزبان مناسبي براي زائران هستيم.
مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.