یکشنبه 06 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

مشتاقان زیارت اربعین نام نویسی را به روزهای آخر موکول نکنند/ ثبت‌نام ۱۵۰ هزار نفر در سماح

مشتاقان زیارت اربعین نام نویسی را به روزهای آخر موکول نکنند/ ثبت‌نام ۱۵۰ هزار نفر در سماح
وی با اشاره به اینکه صدور روادید از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود، افزود: تمهیداتی نیز برای پرداخت هزینه سفر و تبدیل ریال به ارز در کشور در سامانه سماح در نظر گرفته شده است. با رایزنی با سفارت عراق در تهران، صدور روادید زائران...

مهندس سعید اوحدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با رایزنی با سفارت عراق در تهران، صدور روادید زائران در 16 منطقه کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صدور روادید از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود، افزود: تمهیداتی نیز برای پرداخت هزینه سفر و تبدیل ریال به ارز در کشور در سامانه سماح در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور تصریح کرد: براساس هماهنگی با بانک مرکزی، درگاه پرداخت اینترنتی در سامانه ثبت نام، ایجاد شده و متقاضیان سفر به عتبات در اربعین، هزینه سفر را به صورت ریال از طریق این درگاه اینترنتی پرداخت می‌کنند.

وی اظهار کرد: این درگاه به سامانه های اینترنتی بانک‌های ملی، ملت و سپه متصل است و از این طریق، زائران مبلغ ریالی هزینه ها را پرداخت و تبدیل ارزی آن توسط بانک ها صورت خواهد پذیرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات عالیات در اربعین حسینی، از مرداد ماه در سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir آغاز شده است.


مهندس اوحدی اظهار داشت: تاکنون 150 هزار نفر در این سامانه نام نویسی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود اربعین امسال از ایران، حدود 2 میلیون زائر به عتبات عالیات مشرف شوند و افرادی که قصد سفر به عتبات عالیات در اربعین را دارند، نام نویسی برای سفر را به روزهای آخر موکول نکنند.


مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.