جمعه 04 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

در همایش عتبات دانشگاهیان آذربایجان شرقی: ثبت نام بیش از 5 هزار متقاضی عتبات دانشجویی در استان

در همایش عتبات دانشگاهیان آذربایجان شرقی: ثبت نام بیش از 5 هزار متقاضی عتبات دانشجویی در استان
همایش قبل از سفر عتبات ویژه دانشجویان،اساتید و کارمندان دانشگاه های استان،روز پنج شنبه ۲۱ مرداد ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، آقای روحی مدیر حج و زیارت استان وحجت الاسلام والمسلمین...

همایش قبل از سفر عتبات ویژه دانشجویان،اساتید و کارمندان دانشگاه های استان،روز پنج شنبه ۲۱ مرداد ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور، آقای روحی مدیر حج و زیارت استان وحجت الاسلام والمسلمین خدیوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مسئولین استانی در فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد

این همایش ساعت 10 صبح روز پنج شنبه بیست و یکم مرداد ماه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.
در ابتدای این همایش،حجت الاسلام والمسلمین خدیوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان آذربایجان شرقی به ایراد سخنرانی پرداخت.

ایشان پس از خوش آمدگویی به دانشگاهیان محترم و نیز عوامل اجرایی کاروان ها وهم چنین تبریک دهه کرامت به تک تک عزیزان گفت: اشتیاق و علاقه در میان جوانان ودانشگاهیان به عتبات بسیار امیدوار کننده است. حاج آقا خدیوی بابیان اینکه در کل کشور بیش از 90هزارنفر در این دوره ثبت نام کرده اند یعنی بیش از دوبرابر دوره گذشته، در استان آذربایجان شرقی همین اتفاق افتاد، بیش از 5هزار نفر ثبت نام کردن که متاسفانه باتوجه به اینکه این دوره نسبت به دوره گذشته10 کاروان را به 18 کاروان افزایش دادیم باز هم هیچ وقت نتوانستیم جوابگوی ثبت نام کننده ها باشیم. این دوره بسیار استقبال خوبی از عتبات شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا خدیوی: کربلا ونجف هویت اصلی شیعه را تشکیل می دهند یعنی اگر کسی بخواهد اسلام را در دنیا تشریح کند یا عدل امام علی(ع) یا ظلم ستیزی امام حسین(ع) را می گوید.

سپس حجت الاسلام والمسلمین فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان بر هرچه بیشتر آماده بودن زائرین برای این سفر تاکید کردند.

فقیهی به برخی از ویژگی های زیارت حضرت امام حسین(ع) از جمله کامل بودن نماز در زیر قبه،شفا در تربت حضرت، استجابت دعا تحت قبه، آمرزیده شدن گناهان پس از زیارت حضرت، طولانی شدن عمر، گسترش روزی معنوی و مادی و... اشاره داشته و به دانشجویان تاکید نمودند تا با معرفت بیشتری به این سفر معنوی مشرف شوند.

وی در ادامه، به تفاوت های سفر عتبات دانشگاهیان با سفر عادی اشاره کرد که از جمله آن ها برنامه های فرهنگی قبل و پس از سفر، تسهیلات مادی سفر، تسهیل خروج از کشور دانشجویان پسر، توزیع بسته های فرهنگی، متمرکز بودن هتل ها، برگزاری مسابقات و .... اشاره نمود

در پایان به یک کاروان عتبات دانشگاهی که قول آن را از حاج آقا فقیهی گرفته بودند از میان حاضرین قرعه کشی انجام شد.
در انتها آقای پروین زاده دبیر هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان استان آذربایجان شرقی به سوالات مطرح شده پاسخ دادند..

از دیگر برنامه های این همایش می توان به مداحی یکی از ذاکرین اهل بیت(ع) و پخش کلیپ های ستاد اشاره نمود. پس از خاتمه همایش عمومی، زائرین سه کاروان اعزامی یکم شهریورماه جلسه اختصاصی خود با مدیر کاروان را برگزار نمودند.


مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.