جمعه 04 مهر 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

سومین نشست ماهانه مدیران مجموعه و کاروان های تمتع سال جاری استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

سومین نشست ماهانه مدیران مجموعه و کاروان های تمتع سال جاری استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
سومین نشست مدیران مجموعه و کاروان های تمتع سال جاری استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر حج و زیارت استان و کارشناس دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی ئر محل حج استان برگزار گردید.

سومین نشست مدیران مجموعه و کاروان های تمتع سال جاری استان آذربایجان شرقی با حضور مدیر حج و زیارت استان و کارشناس دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی در محل حج استان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام ایرانژاد کارشناس آموزش بعثه مقام معظم رهبری در استان در مورد هماهنگی های لازم جهت برگزاری همایش یاوران و همچنین همایش بانوان حج گذار سخنانی را ارائه فرمودند و همچنین تذکراتی را در خصوص همکاری و هماهنگی های لازم بین مدیران کاروان ها و روحانیون کاروان دادند و در پایان نیز به شرح مختصری از وظایف روحانیون و مدیران کاروان ها پرداختند.

در ادامه نشست آقای امیر روحی ملکی مدیر حج و زیارت استان با اشاره به پروازهای حج امسال تاریخ برگشت پروازهای استان را از 7 مهرماه 94 اعلام کردند و از مدیران کاروان ها خواستند تا در اولین جلسه خود با زائرین به این مطلب اشاره داشته باشند.

وی همچنین گفت: مدیران حتما باید بیش تر از قبل در مورد تایید پزشکی تعدادی از زائرین که هنوز گذرنامه هایشان جهت اخذ روادید ارسال نشده است پیگیری های لازم را انجام دهند و با پزشکان مربوطه ارتباط و تعامل خود را افزایش دهند تا درانجام امور تسریع شود.

مدیر حج استان با اشاره به شروع صدور روادید از 10 مردادماه توسط سفارت و کنسولگری سعودی و همچنین پروازهای حج استان که جز اولین پروازها می باشند، از مدیران خواست تا تمرکز و توان بیشتری را چاشنی کار کنند تا خدایی نکرده مشکلی در عملیات اعزام پیش نیاید.

وی در ادامه سخنان خود به هماهنگی و همدلی بین عوامل کاروان ها اشاره کرد و گفت مدیران محترم کاروان ها سعی نمایند با ایجاد همدلی بین خود و عوامل کاروان هماهنگی کامل و کافی را داشته باشند که این امر باعث بالا رفتن سطح خدمات به زائرین و تسریع در حل و انجام امور خواهد شد و همچنین خواست تا عوامل کاروان ها عجله ای درانتقال زائرین به عرفات را نداشته باشند و در نتیجه استرس به زائرین وارد نشده و زائرین محترم بهره معنوی کافی در ایام تشریق را خواهند داشت.

مدیر حج استان همچنین با اشاره به شروع جلسات اموزشی زائرین که به علت روزه داری زائرین به بعد از ماه مبارک رمضان موکول شده بود اشاره کردند و افزودند مدیران کاروان ها باید تلاش خود را بیشتر بکنند تا زائرین عزیز آمادگی های لازم را برای این سفر معنوی کسب کنند.

آقای امیر روحی ملکی در پایان نیز با اشاره به کتاب های آموزشی زائرین و پیگیری های لازم جهت حمل و نقل و انتقال کتاب ها از مدیران محترم کاروان ها خواست تا با توان هرچه بیشتر تلاش کنند تا تمامی مقدمات کار به خوبی فراهم آید و زائرین استان با کمال آرامش و کسب اطلاعات لازم در این سفر معنوی حضور داشته باشند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.